Axl Rose wokalistą AC/DC? Fani zespołu protestują

14

Lider Guns N'Roses ma zastąpić Briana Johnsona podczas europejskiej trasy koncertowej AC/DC.

Axl Rose
Axl Rose (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Ed Vill)

Belgijskim fanom AC/DC nie podoba się pomysł zmiany wokalisty. Jak donosi Antyradio, zwrócono już siedem tysięcy biletów na koncert, który odbędzie się 16 maja 2016 roku w belgijskim Werchter. Wcześniej fani podpisali petycję do zespołu o zaniechanie występów bez wokalisty Briana Johnsona. Muzyk nie może wyruszyć w trasę koncertową ze względu na postępującą utratę słuchu.

6 z 7 tysięcy zwróconych wejściówek trafiło ponownie do sprzedaży. Axl Rose zaśpiewa z AC/DC podczas dwunastu koncertów w ramach trasy koncertowej po Europie. Tournée kultowego zespołu rozpocznie się 7 maja w Lizbonie, a zakończy 12 czerwca w duńskim Aarhus. Wokalista będzie towarzyszyć AC/DC również podczas amerykańskiej trasy koncertowej.

Zdania na temat występów Axla z AC/DC są podzielone. Niektórzy uważają ten pomysł za fatalny, podczas gdy inni, jak np. Alice Cooper, sądzą, że to dobra decyzja. Lider Guns N'Roses zaśpiewał m.in. utwór „Whole Lotta Rosie” autorstwa australijskich kolegów podczas festiwalu Coachella; towarzyszył mu wtedy gitarzysta AC/DC Angus Young. Sam Rose wyznał mediom, że występy z zespołem sprawiły mu "dużo frajdy".

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić