Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|

Będzie całkowity zakaz? PiS chce zabronić picia pod chmurką

114
Podziel się:

Okazało się, że polskie prawo pozwala na picie piwa na przykład na bulwarach nad Wisłą. PiS chce to zmienić i zakazać spożywania alkoholu wszędzie, poza wyznaczonymi miejscami. To jeden z nowych elementów w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia.

Wkrótce picie piwa nad Wisłą może być zakazane. PiS pracuje nad nowelizacją prawa.
Wkrótce picie piwa nad Wisłą może być zakazane. PiS pracuje nad nowelizacją prawa. (Agencja Gazeta, Franciszek Mazur)

Polska ma na tle Europy Zachodniej bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ale niedawno ujawniła się luka w przepisach, która pozwala na przykład na picie piwa na bulwarach nad Wisłą w Warszawie. Sąd orzekł, że to nie ulica, a obecna ustawa wśród miejsc, gdzie nie można pić, wymienia właśnie ulicę.

Zobacz także: Ile kalorii ma alkohol?

Przygotowywane właśnie przepisy sprawią, że w przyszłości wyszukiwanie takich luk w prawie nie będzie możliwe. Bo Ministerstwo Zdrowia chce, aby nie można było pić alkoholu poza wyznaczonymi strefami - informuje "Rzeczpospolita". Taki zapis ma się znaleźć w nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Przeciwko zmianom protestuje Marek Tatała, twórca akcji "Legalnie nad Wisłą", który walczył z restrykcyjnymi przepisami zakazującymi picia alkoholu w tym miejscu. "Tzw. Dobra zmiana planuje zakazać piwka m.in. nad brzegiem Wisły. Walczyłem o to piwko w dużej mierze sam (przy wsparciu kilku osób), teraz to zorganizowany opór może zatrzymać złą zmianę - napisał, komentując doniesienia o planowanych zmianach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(114)
bremen
5 lata temu
ministerstwo zdrowia niech sie zajmie kolejkami do lekarzy a nie piciem piwa miałem złamaną rękę chciałem sie zarejestrować do chirurga to mi powiedzieli ze dopiero może mnie przyjąć za 3 tygodnie
dont
5 lata temu
czyli ci z 500+ będą mieli za co pić, ale nie będą mieli gdzie :-)
stefan
5 lata temu
trzeba zabronic picia piwa w domu , od 22-5 rano
Roman
5 lata temu
Gdyby naprawdę chodziło o wychowanie w trzeżwości, to wzięto by pod lupę wzmacnianie piwa spirytusem i zabroniono by produkcji piwa na żółci zwierzęcej. W najlepszym razie podczas warzenia uzyskuje się piwo 3,5% i tylko takie powinno być sprzedawane+ 2,8% , które łatwiej wyprodukować jest więc tańsze.
greg
5 lata temu
Słusznie ! Pijaństwo należy tępić wszelkimi metodami.
gość
5 lata temu
Osobiście popieram taką decyzję - spożywanie alkoholu tylko w wyznaczonych miejscach i w swoim domku - nie pod blokiem i nie w klatce schodowej !!!. Pij dla siebie - nie na pokaz. Tylko taka decyzja może ten stan rzeczy zmienić.
Gość 480
5 lata temu
Jestem za. Jak ludzie nie potrafią zachować kultury, pozostawiają syf, potłuczone butelki to tylko pomorze zakaz picia. Jestem wędkarzem i z przerażeniem patrzę na to co się dzieje na bulwarach nad Wisłą. Podobnie jest na osiedlowych placach zabaw, gdzie z piaskownicy degustatorzy piwa robią śmietnik, wychodek, spluwaczkę.
Anna
5 lata temu
Po co nam Islam mamy już swój innego nam nie trzeba niebawem nie będzie nam wolno chodzić ubranym w krótszych spódniczkach niż za kolano z dekoltem pod szyję płaskie obuwie spokojnie rząd PiS zadba o wszystkichA
cddcs
5 lata temu
polacy nie piją tylko sie zachlewają wiec slusznie wy prostuny
obserwator
5 lata temu
A pytam się co każdy ksiądz pije przy ołtarzu i to w miejscu publicznym ...!!? (lemoniadę ) ?! Paranoja totalna w tym kraju ................
pińcetplus
5 lata temu
Brawo PIS,sami się zaorają,bo na trzeźwo nikt na nich nie będzie głosować
ecik
5 lata temu
Jak będą dbać o nasze zdrowie to skąd wezmą pieniądze na 500+?.
nikt
5 lata temu
Nie bójcie się, oPozycji będzie wolno - przykład H. Gronkiewicz.
xyz
5 lata temu
Zakażmy wszystkiego, nie będzie niczego. A menele jak włazili z wódą do autobusów, tak będą nadal.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić