Wróć na
Jan Muller
|

Bill Gates nie jest już najbogatszy na Ziemi. Wystarczyło ogłoszenie wyników finansowych Amazona

49
Podziel się

Po ogłoszeniu przez Amazon znakomitych oczekiwanych wyników finansowych, akcje firmy skoczyły o kilkanaście procent, a szef internetowego sklepu stał się bogatszy o ponad 10 mld dolarów.

Bill Gates nie jest już najbogatszy na Ziemi. Wystarczyło ogłoszenie wyników finansowych Amazona
(PAP/EPA)
bCHcFSEl

Spodziewane dochody korporacji przerosły oczekiwania ekspertów. Pozytywnie zaskoczył też oczekiwany wzrost wartości sprzedaży o 1/3. To wystarczyło, by tego samego dnia akcje Amazona podrożały o 13 proc. Ten największy jednorazowy skok wartości w ostatnim 2 i pół roku uczynił Jeffa Bezosa najbogatszym człowiekiem świata. W rankingu bogaczy Bloomberga z 28 października z 93,8 mld dolarów (343 mld zł) przegonił Billa Gatesa o ponad 5 mld dol. Założyciel Microsoftu zajmował to miejsce od 2013 roku.

Bezos już raz, przez kilka godzin, był już miliarderem numer jeden. 27 lipca tego roku notowania jego firmy na giełdzie w ciągu dnia skoczyły bardzo mocno, by wieczorem spaść i ściągnąć szefa Amazona z powrotem na drugie miejsce - zauważa bloomberg.com.

Od stycznia 53-letni Jeff Bezos powiększył swój majątek o 28,5 mld dolarów. Z kolei fortuna Gatesa wzrosła w tym czasie o 6,3 mld. Nie zmienił tego nawet fakt, że uszczuplił osobisty majątek o 4,6 mld przekazując akcje Microsoftu o takiej wartości fundacji charytatywnej prowadzonej z żoną.

bCHcFSEn

Trzecie miejsce na podium Bloomberga zajął, z 81 mld dolarów, amerykański biznesmen Warren Buffet. Czwarte przypadło Hiszpanowi Amancio Ortedze, najbogatszemu Europejczykowi i twórcy Zary. "Wart jest" 77,2 mld dolarów. Piątkę zamyka z 75,4 mld Mark Zuckerberg.

Zobacz także: Polska cenniejsza od Facebooka. Ile jest warta nasza gospodarka?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCHcFSEO
KOMENTARZE
(49)
to ja
3 lata temu
Oczywiście kosztem pracowników poganianych przez poganiaczy jak za czasów niewolnictwa. Ale to się kiedyś skończy bardzo brzydko. Tyko nie wiem dla kogo.
kodomita
3 lata temu
i kogo to obchodzi
Gacek
3 lata temu
A Putin?
bCHcFSEP
asdas
3 lata temu
Tworzy obozy pracy to i musi być bogaty !!! Niema milionera który dorobił się uczciwie. Zawsze jakaś korupcja, jakieś znajomości albo oszustwa czy obozy pracy !!!
Endriu
3 lata temu
A tak naprawdę to najbogatsi są Rotshild, Rockefeller, Morgan, etc, oni zawsze są w cieniu, nie lubią rozgłosu. Rotshild mógłby sam spłacić zadłużenie USA...
Najnowsze komentarze (49)
ziom
3 lata temu
a w afryce ni ma wody......
justek
3 lata temu
Najbogatsi sa Rotchildowie. A to, ze nie ma ich w rankingach oznacza tylko, ze te media naleza do nich.
...
3 lata temu
O prosze w USA mogą mieć kapitalistów..
Orek
3 lata temu
Zdecydowanie Putin jest najbogatszym człowiekiem na ziemi. Co do majątku Bezosa - to jest majątek wirtualny. Dzisiaj na giełdzie tyle, a jutro tyle, więc wartość jest zmienna. A ile facet ma w kieszeni fizycznej kasy tego nie wiadomo. W odróżnieniu od Bezosa i giełdy, Putin ma kasę w rzeczywistość. Wahania giełdowe nie zmieniają wartości jego majątku. To, że gdy kiedyś komuś uda się go zwalić ze stołka i "ukrzyżować" za niecne czyny, to inna sprawa. Na dzisiaj jest niekoronowanym królem KASY!
Zyga
3 lata temu
Dlaczego nikt nie wymienil Wladymira Wladymirowicza Putina... kierownika zwiazku sowieckiego... no dlaczego?
presto
3 lata temu
Ciekawe, że Rothschild nigdy nie jest wymieniany jako najbogatszy człowiek świata. Nie wolno o nim wspominać? Dlaczego stoi ponad prawem?
nsx
3 lata temu
To ciekawe bo słyszy się od lat ze ta firma przynosi straty itp... a tu nagle szef jest najbogatszy na świecie!!!
Ghup
3 lata temu
Pójdzie boso jak to śpiewał zakopałer
bCHcFSEH
tyc
3 lata temu
Pod Poznaniem w Sadach ciągle poszukują do pracy w tym kołchozie. Doszło do tego, że autobusy jeżdżą po wsiach, wysiada kilku garniturków i obiecują ludziom gruszki na wierzbie a sama praca wygląda tam tak, że każdy pracownik po wejściu na hale zakłada opaskę na nadgarstek i dostaje komunikaty typu szybciej szybciej brakuje x proc. do wyrobienia normy. Kołchoz. Nikt tam nie chce pracować a z tego co wiem poszukują 500 pracowników. Nawet Ukraińcy tam nie chcą robić. 16 brutto niby dojazd za free obiady za złotówkę a wypłaty i tak się nie zgadzają
raksaww
3 lata temu
Putin jest na 1 miejscu
Włącz Myśleni...
3 lata temu
Rothschildowie chyba. ....a nie jakieś sklepiki
58
3 lata temu
Do trumny nie wloza mu nawet jednego dolara. Zalu mi go
Nick
3 lata temu
A Rotszyld?
Paweł UK
3 lata temu
Mają dosłownie wszystko i w dobrych cenach..... Wysyłka jeden dzień..... Więcej takich firm
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić