REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller28.10.17 (19:06)

Bill Gates nie jest już najbogatszy na Ziemi. Wystarczyło ogłoszenie wyników finansowych Amazona

Po ogłoszeniu przez Amazon znakomitych oczekiwanych wyników finansowych, akcje firmy skoczyły o kilkanaście procent, a szef internetowego sklepu stał się bogatszy o ponad 10 mld dolarów.
PAP/EPA

Spodziewane dochody korporacji przerosły oczekiwania ekspertów. Pozytywnie zaskoczył też oczekiwany wzrost wartości sprzedaży o 1/3. To wystarczyło, by tego samego dnia akcje Amazona podrożały o 13 proc. Ten największy jednorazowy skok wartości w ostatnim 2 i pół roku uczynił Jeffa Bezosa najbogatszym człowiekiem świata. W rankingu bogaczy Bloomberga z 28 października z 93,8 mld dolarów (343 mld zł) przegonił Billa Gatesa o ponad 5 mld dol. Założyciel Microsoftu zajmował to miejsce od 2013 roku.

Bezos już raz, przez kilka godzin, był już miliarderem numer jeden. 27 lipca tego roku notowania jego firmy na giełdzie w ciągu dnia skoczyły bardzo mocno, by wieczorem spaść i ściągnąć szefa Amazona z powrotem na drugie miejsce - zauważa bloomberg.com.

REKLAMA

Od stycznia 53-letni Jeff Bezos powiększył swój majątek o 28,5 mld dolarów. Z kolei fortuna Gatesa wzrosła w tym czasie o 6,3 mld. Nie zmienił tego nawet fakt, że uszczuplił osobisty majątek o 4,6 mld przekazując akcje Microsoftu o takiej wartości fundacji charytatywnej prowadzonej z żoną.

Trzecie miejsce na podium Bloomberga zajął, z 81 mld dolarów, amerykański biznesmen Warren Buffet. Czwarte przypadło Hiszpanowi Amancio Ortedze, najbogatszemu Europejczykowi i twórcy Zary. "Wart jest" 77,2 mld dolarów. Piątkę zamyka z 75,4 mld Mark Zuckerberg.

Zobacz także: Polska cenniejsza od Facebooka. Ile jest warta nasza gospodarka?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij