Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Biznesmen miał wydać na łapówki milion złotych

5
Podziel się:

Marian D. z Leżajska za łapówki dawane urzędnikom państwowym, politykom, prokuratorom i księżom miał kupować swoim córkom stanowiska pracy oraz załatwiać kredyty bankowe dla firmy.

pieniądze
pieniądze (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Biznesmen, według prokuratury, finansował wiele różnorodnych przedsięwzięć. Chojny przedsiębiorca w zamian za przychylność urzędników miał opłacić m.in budowę domu, czy kupić samochód, który rzekomo pozwalał tankować bez limitu za darmo, na swoim stacjach benzynowych. Mężczyzna rozdawał podobno także drogie alkohole.

* Zdaniem dziennikarzy największa łapówka wynosiła 350 tys złotych*. Jak podaje rmf24, Marian D. przekazał ją emerytowanemu prokuratorowi. Niewiele mniejsza „bezzwrotna pożyczka” miała trafić w ręce byłej szefowej rzeszowskiej prokuratury Anny Habało. Biznesmen prócz 150 tys ofiarował jej rzekomo samochód o wartości 100 tys złotych. Pewien ksiądz miał z kolei otrzymać sztabkę złota o wartości 100 tys złotych.

Najbliższe posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 9 maja. Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratora postawiły już zarzuty części osób. Mimo że prokuratura już sześć miesięcy temu złożyła wniosek o uchylenie immunitetu Annie Habało, kobieta jest nadal jest nim chroniona.

KOMENTARZE
(5)
Roki
6 lat temu
Urzędnik ,prokurator i kto jeszcze.Opamiętajcie się chciwcy,Przykład Nowej Zelandii można a no można.Lecz wyeliminować zło trzeba chcieć w samym sobie.
datki od matk...
6 lat temu
komu jak komu ale modlę się zeby księzom się ukruciło mieli uczyć pokory miłości wiary a zyją z głupoty ludzkiej w luksusach na jakie nei zasługują
POPO
6 lat temu
Co tu dziwnego. W PO było to normalne i przyjęte
CZE
6 lat temu
TERAZ WSZYSCY KTORZY ZMUSZENI BYLI PRZEKUPIC URZEDNIKA KTORY CELOWO PRZEDLUZAL I UZALEZNIAL DECYZJE POWINNI ZGLASZAC TO CBA I POLICJI POWINNI BYC ZWOLNIENI OD ZARZUTOW WTEDY BEDA WYCHODZIC ZBRODNIE WOBEC NARODU I NASZEGO PANSTWA POZWOLI TO ODZYSKAC NASZE DOBRO NARODOWE NIE BOJCIE SIE PRZDSIEBIORCY MIEJCIE HONOR I POCZUCIE ODPOWIEDZIALNOSCI ZA POLSKE
afrykaner777a...
6 lat temu
W zacofanej polsce ci przy korycie są prawem chronieni,PiS i PO to jeden ch,,,j.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić