REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas22.08.19 (09:08)

Bułgaria. Turyści umierają po powrocie z hotelu w kurorcie

Bułgaria miała być świetnym pomysłem na wakacje. Hotel w Słonecznym Brzegu wydawał się być w porządku. Jednak dwóch turystów, którzy spędzali wakacje w Bułgarii, zmarło w ciągu kilku tygodni po powrocie do domu. Przyczyną śmierci była legionelloza, tzw. choroba legionistów. Według doniesień, zarażonych w Bułgarii turystów może być więcej.
Google Street View

Turyści, którzy zmarli po powrocie z Bułgarii to dwóch Brytyjczyków. Z objawami legionellozy zostali zdiagnozowani 75-letni Brian Taylor i 43-letni John Cowan. Obaj spędzali wakacje w hotelu Kalofer znajdującym się w Słonecznym Brzegu, popularnym kurorcie w Bułgarii.

Wczasowicze zmarli po pobycie w hotelu. Zgon Cowana nastąpił 19 czerwca, 8 dni po tym, jak wrócił z Bułgarii do swojego domu w Szkocji. Przyczyną śmierci był wstrząs septyczny i zapalenie płuc wywołane chorobą legionistów. Taylor zmarł 17 lipca, miesiąc po powrocie z urlopu.

REKLAMA

Chcemy tylko odpowiedzi - dlaczego tak się stało i być pewnymi, że nigdy nie przydarzy się to nikomu innemu – powiedział w oświadczeniu Bary Cowan, młodszy brat zmarłego Brytyjczka.

Zobacz także: Zabójcza bakteria w szpitalach. Zmarło już 6 osób

Zarażonych w Bułgarii turystów może być więcej. Według doniesień zagranicznych mediów w środę do szpitala zgłosił się trzeci mężczyzna, który przebywał w bułgarskim hotelu i ma objawy choroby legionistów. Po powrocie do domu musiał zostać nawet wprowadzony w śpiączkę, ale został już wypisany ze szpitala - donosi BBC.

Chcielibyśmy złożyć nasze serdeczne kondolencje rodzinom w tym bardzo trudnym czasie. Jesteśmy w stałym kontakcie, oferując wszelką możliwą pomoc i wsparcie – powiedział rzecznik hotelu Kalofer, który obiecał też współpracę z lokalnymi władzami, prowadzącymi dochodzenie.

Choroba legionistów to ciężka zakaźna choroba dróg oddechowych. Wywołana jest zakażeniem Gram-ujemną bakterią Legionella pneumophila. Rozprzestrzenia się przez bakterie znajdujące się głównie w kropelkach wody. Mikroby mogą znajdować się np. w dawno nieczyszczonej klimatyzacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij