aktualizacja 

Butelka na wodę może być równie brudna co toaleta

13

Picie wody ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Gasi pragnienie, pobudza metabolizm, usuwa toksyny. Dlatego powinniśmy pić przynajmniej dwa litry dziennie. Jeśli robicie to z plastikowej butelki, którą uzupełniacie, to naukowcy mają dla was niemiłą i niesmaczną informację.

Butelka na wodę może być równie brudna co toaleta
(Shutterstock.com)

Butelka niemyta przez tydzień ma więcej bakterii niż toaleta czy miska psa. Badania zostały przeprowadzone przez serwis TreadmillReviews.net Pod mikroskop trafiły cztery rodzaje butelek najczęściej używanych przez sportowców i osoby aktywnie fizycznie. Zdecydowanie najczystsza okazała się butelka z chowaną plastikową słomką. Wszystkie inne rodzaje gromadzą więcej zarazków niż deska klozetowa w publicznej toalecie.

Woda wydaje się czysta, ale butelki na nią i tak powinno się myć każdego dnia. Szybki wzrost liczby bakterii w pojemnikach spowodowany jest naszym potem, drobnoustrojami, z którymi mamy kontakt na co dzień oraz resztkami osadzającymi się na plastiku, jeśli nie myjemy butelki. Nie wszystkie te mikroby są dla nas złe, ale według badań nawet 60 proc. może być szkodliwe.

Jaką butelkę najlepiej kupić? Te ze stali nierdzewnej są znacznie lepszym wyborem niż plastikowe. Ponadto im prostszy kształt, bez trudno dostępnych miejsc, tym lepiej. Ostatnia, najważniejsza rzecz: myjcie je regularnie! - informuje "Independent".

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić