Był niewolnikiem 24 lata. Oprawcy w białych fartuchach

Doktor Emmanuel Edet i jego żona Antan dręczyli ofiarę przez 24 lata i monitorowali każdy jego ruch. Lada moment usłyszą wyrok.

Uwięziony mężczyzna z zachodniego Londynu
Uwięziony mężczyzna z zachodniego Londynu (East News)

Ginekolog i pielęgniarka zmuszali mężczyznę do ciężkiej pracy, już gdy miał 14 lat. Poszkodowanego sprowadzono nielegalnie do Wielkiej Brytanii - informuje independent.co.uk.

Ofonime Sunday Edet ma 40 lat. Mieszkając u swoich dręczycieli musiał spać na podłodze. Małżeństwo z zachodniego Londynu uniemożliwiło mu rozpoczęcie edukacji. Oprawcy zatrzymali paszport Ofonime`a. Nigeryjczyk był nękany psychicznie przez swoich "wybawicieli". Pozwalali mu wychodzić z domu, tylko kiedy robił zakupy. Mężczyznę ostrzeżono, że jeśli pójdzie na policję, to zostanie deportowany do swojej ojczyzny.

"Ofiara mogła odzyskać wolność już w 2004 roku. Mężczyzna zgłosił się na policję, jednak funkcjonariusz odprawił go z kwitkiem, bo Afrykanin nie miał żadnego dokumentu tożsamości. Męka Nigeryjczyka ostatecznie zakończyła się w 2013 roku, kiedy skontaktował się za pomocą domowego komputera z fundacją przeciwko handlowi ludziom.

Lekarz twierdzi, że traktował Ofonime`a jak swojego syna.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić