REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka18.05.19 (18:04)

Były agent CIA skazany na 20 lat za szpiegostwo dla Chin

Były oficer CIA, 62-letni Kevin Patrick Mallory, został skazany na 20 lat więzienia za ujawnienie tajemnic wojskowych chińskiemu wywiadowi.
ALEXANDRIA SHERIFF'S OFFICE

62-latek pełnił szereg funkcji w agencjach rządowych. Pracował jako tajny agent w CIA oraz oficer wywiadu wojskowego w DIA. W związku z tym miał dostęp do wielu poufnych informacji i dokumentów.

W zamian za ich przekazywanie Mallory dostał od Chin 25 tys. dolarów. Wśród dowodów obciążających 62-latka było nagranie z kamery w FedEksie w Leesburgu. Widać na nim, jak mężczyzna skanuje dokumenty sklasyfikowane jako "tajne" i "ściśle tajne" na kartę pamięci, którą śledczy znaleźli w jego domu.

REKLAMA

Departament sprawiedliwości ujawnił także, że Mallory kilkukrotnie podróżował do Szanghaju. Tam, w marcu i kwietniu 2017 r., spotykał się z chińskim agentem - podaje BBC.

To kolejny przypadek wpisujący się w alarmujący trend, w którym byli oficerowie wywiadu USA współpracowali z Chinami, zdradzając swój kraj i współpracowników - powiedział zastępca prokuratora generalnego John Demers.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Świat obserwuje rosnące napięcie na linii USA-Iran

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij