o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Krystian Winogrodzki
|

Były wykładowca wspomina Morawieckiego. "On może być niebezpieczny"

78
Podziel się

Frank Emmert był wykładowcą na Uniwersytecie w Bazylei, który odpowiadał za program prawniczy. W trakcie swojej pracy prowadził zajęcia, w których brał udział Mateusz Morawiecki. - To bardzo mądry człowiek - mówi o premierze.

Mateusz Morawiecki jest opisywany jako bardzo dobry student
Mateusz Morawiecki jest opisywany jako bardzo dobry student (PAP, Radek Pietruszka)
bDmzIAJN

Profesor prawa uważa, że Mateusz Morawiecki bierze udział w grze, dostosowując swoje wypowiedzi do języka, jaki ludzie chcą usłyszeć - podaje kulturaliberalna.pl. - Obserwuję to, co mówi publicznie, i widzę sprzeczność w zależności od tego, do kogo się zwraca. Jego celem jest powiedzenie wszystkim tego, co chcą usłyszeć, nawet jeśli to wzajemnie sobie przeczy - mówi Frank Emmert.

Nauczyciel akademicki nawiązał do problemów, z którymi Polska musi sobie radzić na arenie międzynarodowej. - Najważniejszą rzeczą w UE jest prawo. Szczególnie dla krajów, które nie są na tyle potężne, żeby działać samodzielnie. Dlatego muszą siadać przy stole, gdzie ustalane są zasady. Morawiecki o tym wiedział - wyjaśnia.

Emmert nie sądzi, aby celem polityki rządu PiS było wyjście z UE. - Morawiecki to bardzo mądry człowiek. Stara się wyciągnąć maksymalne korzyści ze wszystkich stron. Po prostu nie chce przestrzegać zasad, które są niewygodne. Nie sądzę, aby dążył do osamotnienia Polski w Europie - tłumaczy.

bDmzIAJP
Zobacz także: Zobacz także: Jacek Żakowski: Morawiecki, w przeciwieństwie do Szydło, nie pachnie rosołem

Wykładowca opisał także szefa polskiego rządu jako studenta. - Był dobrym uczniem. Można o nim powiedzieć, że jest inteligentną i oddana osobą. To jeden z naszych najlepszych studentów. Mieliśmy wobec niego wielkie nadzieje, co czyniło go potencjalnie bardzo niebezpiecznym - podsumował Emmert.

Źródło: kulturaliberalna.pl

bDmzIAKq
KOMENTARZE
(78)
fan
3 lata temu
Potwierdzam premier Morawiecki jest niebezpieczny.......dla liberalnych,międzynarodowych elit. I o to chodzi,o to chodzi.
1650
3 lata temu
Człowiek z przymrużonymi i rozbieganymi oczkami , skrzywionymi ustami . Prawdę mówiący tylko wtedy gdy się pomyli .
ojoijoijojoj
3 lata temu
Wykładowca zetknął się krótko 15 lat temu z młodym studentem i nic o nim nie wie. Polska zawsze była osamotniona w Europie Zachodniej. Musi zdawać sobie sprawę, że może liczyć głównie na siebie a ma ku temu wszelkie możliwości (położenie w Europie, którego mogą nam zazdrości na Zachodzie, bo żadne państwo w Europie nie leży na przecięciu szlaków gospodarczych północ - południe oraz Chiny, Rosja - Niemcy, reszta zachodniej Europy), powinna je powiększać, co najmniej potroić (armię, dochody, zwiększyć liczbę członków Narodu Polskiego do 50 - 60 mln w ciągu 100 - 150 lat).
bDmzIAKr
pisologia
3 lata temu
wystarczy że unia zamknie dostęp do żródeł biereckich w Luksemburgu i spółce Srebrnej na Cyprze i przestaną dąć w naziolskie trąby
Obserwator
3 lata temu
"Nauczyciel akademicki nawiązał do problemów, z którymi Polska musi sobie radzić na arenie międzynarodowej. - Najważniejszą rzeczą w UE jest prawo". Taaaa są równi i równiejsi takie samo prawo, ale karze się tych niepokornych.
Najnowsze komentarze (78)
Jan
3 lata temu
Ale już się ośmieszacie. Glupsxych od siebie szukacie. Żałosne.
on
3 lata temu
już jesteś Palestyńczykiem !!!
on
3 lata temu
już jesteś Palestyńczykiem !!!
Legia W.
3 lata temu
Wyglada jak Pinokio i zachowuje sie jak drewniany dzięcioł.
Szymon
3 lata temu
Patologie i Samowole trzeba gonić. To ma toly ktore dorwaly sie do koryt i zrobily sobie folwark wreczajac "premia+".
Alicja
3 lata temu
Nie znoszę corocznego rozliczania PITów za siebie i swoją rodzinę. Ale nie powiem, dużo ułatwia mi podatnik info. Jest intuicyjny, a przede wszystkim szybki. W 15 minut rozliczyłem PITy za siebie, dziecko i żonę.
Betty
3 lata temu
Jezeli on naprawde wierzy w to,co mowi,to jest mniej inteligentny niz sadzil profesor.PiS ma zasade,ze to co powie,chocby to byly najwieksze brednie,to ludzie maja w to wierzyc i juz.I Morawiecki robi to samo,a kazdy kto choc troche zna sie na ekonomii,widzi,ze moze on jest ekonomista,ale nam opowiada bajki dla ciemnego ludu.Jakbym ja tak gospodarowala domowym budzetem,to juz dawno bylabym na garnuszku panstwa.
marek
3 lata temu
zostanie tylko pis i abw :-) prawie każdy ma rodzinę za granicą :-)
bDmzIAKj
xan
3 lata temu
Dlaczego profesora uniwersytetu w szwajcarskiej Bazylei obchodzi to pozostanie czy wyjscie Polski z UE? Oni tam raczej nie rozważają wejścia w struktury UE, widać dobrze im obok..
Tom
3 lata temu
Gdyby naprawdę tak było, to by się nie wplątał w ten układ.
Taka prawda
3 lata temu
Tusk i cała PO,oraz głuPOta Makreli są niebezpieczniejsze od terrorysty z pasem szachida.
NIEBEZPIECZNI...
3 lata temu
Wam już te lewackie mózgi się całkowicie zlasowały z tej nienawiści i nie mocy --ŻENADA
Gruby Pala
3 lata temu
Czyli jak Polska wyjdzie z Unii to bedzie osamotniona w Europie.. ahaa.. Ciezko sie przestawic na lewackie /nie/myslenie... Podziwiam lewakow za ich ogrom wkladu na rzecz uposledzenia ludzkosci.
Ssa
3 lata temu
Zaden posel nie dorobil sie tak szybko pieniedzy jak posel z pis. Nawet pelo tak nie robila. Najlepsze ze pisowcy trzymaja sztame z biednymi dajac 500 a sami biorac buk wie ile. Wstaje z kolan
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić