aktualizacja 

Chciał poślubić partnerkę starszą o 50 lat. Sąd się nie zgodził

10

Szwajcarski sąd z kantonu Vaud odrzucił wniosek o zawarcie małżeństwa 71-letniej kobiety i jej 21-letniego narzeczonego.

Chciał poślubić partnerkę starszą o 50 lat. Sąd się nie zgodził
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Petar Milošević)

Sąd nie uwierzył w miłość pary. W uzasadnieniu swojej decyzji wskazał, że mężczyzna pochodzący z Tunezji chce przez małżeństwo zalegalizować swój pobyt w Szwajcarii. Jednak para wszystkiemu zaprzecza. Emerytka utrzymuje, że poznała swojego narzeczonego na Facebooku, gdy ten miał zaledwie 18 lat.

Oboje lubimy rap, spacery po lesie. Mamy nawet takie same pomysły - powiedziała 71-latka.

Poprzednio kobieta była związana z mężczyzną młodszym o 13 lat.

Wyszłam już za mąż w 1988 roku za Kameruńczyka, który był młodszy ode mnie o 13 lat. Jeden z jego kuzynów przyjechał do nas i zrobił niezłą rozróbę. Pobił swoją żonę, a mój mąż nic z tym nie zrobił. Jesteśmy rozwiedzeni - powiedziała emerytka.

Teraz 71-latka jest pewna, że to miłość jej życia. Para przez cały czas rozmawiała tylko przez internet, jednak to nie powstrzymało emerytki od złożenia wniosku o zawarcie małżeństwa do urzędu cywilnego. Nie dostała zgody, a urzędnik polecił jej, żeby najpierw spotkała się z przyszłym narzeczonym. Dlatego 71-latka pojechała do Tunezji w sierpniu ubiegłego roku.

Od razu rozpoznałam go na lotnisku. Powiedział, żebym go nie całowała, ponieważ jest to zabronione. Zabrał mnie do swojego domu oddalonego o 250 km od lotniska. Dzieliliśmy ten sam pokój. Jego rodzina żyje ze sprzedaży kóz i owiec. Nie chciał żebym wracała do Tunezji. Nazywał mnie swoim życiem - kontynuowała emerytka.

W tym czasie zakochana para ponownie próbowała się pobrać. Ich wniosek trafił do ambasady w Szwajcarii, a stamtąd do szwajcarskiego sądu w miejscu zamieszkania kobiety. Sędzia nie podzielił entuzjazmu pary, a całą sytuację nazwał "emocjonalnym oszustwem dla celów migracyjnych". Zgodnie ze szwajcarskim prawem, kiedy obywatel Szwajcarii chce zawrzeć małżeństwo z cudzoziemcem, musi uzyskać zgodę. 21-letni Tunezyjczyk jest zawiedziony decyzją sądu.

Rożnica wieku nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Nie chcę mieć dzieci. Kocham ją i chce z nią żyć - powiedział 21-latek.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić