Chciał ukryć konopie przed policją. Wyrzucał doniczki przez okno

Mężczyzna miał własną uprawę marihuany w mieszkaniu.

Krzak konopi
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY-SA

36-latek na widok nadchodzących policjantów zaczął wyrzucać przez okno doniczki z konopiami. Jednak jak donosi "Kurier Lubelski", mieszkańcowi gminy Kraśnik nie udało się ukryć przed funkcjonariuszami uprawy zakazanych roślin i został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci ustalili, że 36-latek miał w mieszkaniu i 20 sztuk sadzonek konopi w różnym stadium rozwoju.

Mężczyzna początkowo twierdził, że hoduje konopie na własny użytek. Jednak podczas składania zeznań na komendzie przyznał się do winy, a po usłyszeniu zarzutów dobrowolnie poddał się karze uzgodnionej z prokuratorem. Za nielegalną uprawę konopi indyjskich polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz również:

Wybrane dla Ciebie