Piotr Kalsztyn| 

Chory na Alzheimera zapomniał, że ma żonę. Ożenił się z nią jeszcze raz

20

Słodko-gorzka historia miłosna przydarzyła się parze z Nowej Zelandii.

Chory na Alzheimera zapomniał, że ma żonę. Ożenił się z nią jeszcze raz
(www.springbokphotography.com, Desmond Downs)

Michael Joyce od 8 lat cierpi na nieuleczalną chorobę. Cały czas opiekuje się nim żona Linda, którą poślubił 34 lata temu. Choroba sprawiła, że zapomniał o swoim małżeństwie. Zakochał się jednak w Lindzie na nowo i postanowił się oświadczyć. Przyszedł do Lindy późną nocą i zadał wyjątkowe pytanie.

Kobieta oczywiście się zgodziła. Linda wspomina, że wyglądał na zdenerwowanego. Usiedli wtedy obok siebie, chwyciła go za dłonie i zapytała, "co jest nie tak?". Mimo trudności z mówieniem, które spowodowała choroba, Michael zapytał wtedy "czy wyjdzie za niego?” – czytamy w "The Daily Mail".

Nie mogli jednak wziąć ślubu, bo mieli już sformalizowany związek. Kobieta postanowiła zorganizować ceremonię odnowienia przysięgi małżeńskiej. Linda poprosiła o pomoc za pośrednictwem sieci. Ta przerosła jej wyobrażenia, dzięki zaangażowaniu wielu osób mogła przygotować uroczystość w niespełna tydzień. Pomógł im m.in. fotograf Desmond Downs, który na swoim blogu opisał uroczystość.

Gdy spotkaliśmy się rano przed uroczystością Linda powiedziała mi, że mimo kiepskiej pamięci Michaela, po obudzeniu się powiedział "dzisiaj jest ten dzień” – opisuje spotkanie z "młodą parą” fotograf.

*Linda podkreśla, że zawsze kochała swojego męża. *Teraz dodaje, że jest również pełna podziwu. Zaimponowało jej, że Michael był w stanie pamiętać o ślubie przez 6 dni.

Zobacz także: Zobacz także: Najbardziej owłosiona nastolatka świata wyszła za mąż

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić