Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Chroniła córkę własnym ciałem. Ocaliła jej życie, sama zginęła

56
Podziel się:

50-letnia Irina Miedjanstiewna rzuciła się na swoją córkę podczas zamachu w petersburskim metrze, aby ochronić ją przed wybuchem. Służąc za żywą tarczę osiągnęła swój cel, jednak sama zginęła.

Chroniła córkę własnym ciałem. Ocaliła jej życie, sama zginęła
(Facebook.com, Mitya Ivanov)

29-letnia Jelena, córka zmarłej Iriny, przeszła w nocy operację. Teraz jest na oddziale intensywnej terapii. Lekarze nie mają wątpliwości, że gdyby nie bohaterska postawa matki, kobieta byłaby martwa. Irina była artystką. Tworzyła ozdobne lalki.

*Wśród ofiar jest wielu młodych ludzi. *Feralnego dnia w metrze był m.in. 22-letni Maxim Ariszew z Kazachstanu, który przyjechał do Petersburga, aby spotkać się ze swoją dziewczyną.

Metrem jechała także 20-letnia Dilbara Alieva. O jej życie lekarze walczyli godzinami, jednak ze względu na rozległe obrażenia kobiecie nie udało się przeżyć.

Podejrzanym o dokonanie samobójczego ataku jest Krigiz z rosyjskim obywatelstwem. Rosyjskie służby specjalne ustaliły, że zdetonował on bombę ukrytą w plecaku, a jego szczątki znaleziono w trzecim wagonie składu metra. Ustalono tożsamość zamachowca, jednak dla dobra śledztwa zostanie zachowana w tajemnicy.

*Tragedia miała miejsce wczoraj ok. 14:40 czasu lokalnego. *Nastąpiły dwa wybuchy w wagonie metra w Petersburgu. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 14. Rannych w zamachu zostało 49 osób.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(56)
allo
5 lata temu
wybuch to wybuch nie wiesz kiedy nastąpi wie raczej ubarwiona historia, ale coz
qqryq
5 lata temu
To nie jest czyn bohaterski tylko rodzicielski odruch prawdziwej miłości do dziecka!
bąbel
5 lata temu
Może głupie pytanie: ale skąd ta kobieta wiedziała, że zaraz wybuchnie bomba i że ma zasłonić córkę?! Historyjka coś naciągana, ale tej kobiety i innych ofiar szkoda :(
Kazimiera Sz.
5 lata temu
Pierw korzystano z jej macicy,następnie była inkubatorem a teraz służyła za tarczę!
Dzieje
5 lata temu
Imperium musi upaść, inaczej w imperiach będzie się poddanym tak żyło, jak wyzej , dotyczy to wszystkich zamordyzmow od USA, przez Chiny, UE i CCCP aktualnie przebraną za Rosję. Na imperia nie ma innej metody tylko powolna masakra. Dlaczego nikt nie wybucha w Polsce, bo my nikogo nie krzywdzimy.... koniec tematu
bvfr567u
5 lata temu
widać lont palił się zbyt długo i dla tego zdążyła ją zasłonić. Jak by odpalili elektrycznie to ale by musiała się spieszyć ?
ppp
5 lata temu
zamknac granice,zostawic tylko rdzenna nacje i po kłopocie
stan
5 lata temu
A UE właśnie intensywnie pracuje nad sankcjami dla Polski bo nie zgadzamy się na przyjęcie tej wybuchowej mieszanki zwanej "uchodźca".
REALISTA
5 lata temu
piękna bajka , a ptaszki nie przemówiły ludzkim głosem /
omg
5 lata temu
Nikt nie był w stanie nikogo świadomie zasłonić, bo nie ma na świecie nikogo kto miałby refleks i czas reakcji mięśniowej krótszy niż wybuchająca bomba ... Siłą wybuchu mogła przypadkowo rzucić matkę na córkę i tyle!
KwiiiKwiii
5 lata temu
Bzdury jakich pełno na tych zafajdanych POrtalach! Jak można kogoś ochronić przed wybuchem skoro niewiadomo kiedy nastąpi?? Ściemy jak na Orkiestrze Świątecznej POmocy głodującym UBekom...!
Magda
5 lata temu
s całego serca współczuje Rodziną Ofiar Śliczna dziewczyna ładny Chłopak Wspaniała i cudowna Matka Boże co za Tragedia łzy w oczach stoją tak przykro co za koszmar i jak straszna tragedia
Racjonalista
5 lata temu
"Chroniła córkę własnym ciałem." Totalna bzdura i fikcja!!! Zrobiła to w 1/1000 s???? Totalna bzdura i fikcja!!!
facet zszokow...
5 lata temu
biedni Rosjanie, i tak mają trudne życie w Rosji, a tu jeszcze zamach. Rosjanie sa mentalni tacy jak my, u nas matki też zasłoniłby sobą dzieci. To naprawdę straszne. Kiedy Merkel odpowie za sprowadzenie islamskiej dziczy do Europy? Kto powstrzyma tą oszalałą i bezmyślną kobietę? Kiedy przywódcy Europy zaczną zawracać islamistów, których jedynym celem jest zniszczenie Europy. Jak długo będą zabijać nasze matki, siostry, albo je gwałcić. Granice tolerancji dawno zostały przekroczone. Islam to ideologia zagłady każdego kto islamista nie jest, a i swoje kobiety traktują gorzej niż psy. Trzeba protestować na ulicach do skutku przeciwko wpuszczaniu ich do Europy. Co Ci islamscy mężczyźni robią w Europie dlaczego zostawili swoje rodziny i nie bronią ich w Syrii?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić