REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn23.01.18 (14:21)

"Diakon śmierci” zabił w Belgii 10 osób. Narzędziem zbrodni było powietrze

Seryjny morderca uśmiercał starszych pacjentów. Twierdził, że kierowało nim współczucie.
VioletPunk / iStock.com

Ivo Poppe jest oskarżony o zabijanie pacjentów kliniki w Menen. Pracował tam jako pielęgniarz, a później pełnił rolę duszpasterza. 61-letni mężczyzna wstrzykiwał pacjentom do krwi powietrze, co powodowało śmiertelne zatory. Właśnie rozpoczął się jego proces.

Belgijskie media okrzyknęły go "diakonem śmierci”. Jeśli sąd skaże go za wszystkie zbrodnie, stanie się jednym z najgorszych seryjnych morderców w historii Belgii.

REKLAMA

*Formalnie przedstawiono mu oskarżenia dotyczące 10 ofiar. *Zdaniem prokuratora mógł być odpowiedzialny za co najmniej 50 zgonów – czytamy w portalu BBC. Miała na to wskazywać "lista śmierci” w jego dzienniku. Obrońcy twierdzą jednak, że jedynie odnotowywał zgony w szpitalu.

Zobacz także: Choroby, które mogą doprowadzić do zgonu w ciągu doby

*Wszystkie ofiary były starszymi pacjentami. *Początkowo Poppe powiedział śledczym, że kierowało nim współczucie. Miał w ten sposób "pomagać” śmiertelnie chorym pacjentom. Później jednak wycofał swoje zeznania, a aktualnie nie przyznaje się do zarzutów.

Diakon zabił też swoją rodzinę. Wśród jego ofiar są dwaj wujowie, teść i matka. Kobieta miała cierpieć na depresję. Jej lekarze zaprzeczyli jednak, aby chciała dokonać eutanazji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij