Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Do zrobienia tego piwa wykorzystano mocz. To dopiero początek

5
Podziel się:

Sformułowanie "piwo smakuje jak siki" w tym przypadku nabiera całkowicie nowego znaczenia. Duńska firma wprowadza na rynek trunek, do produkcji którego użyła ludzkiego moczu.

Do zrobienia tego piwa wykorzystano mocz. To dopiero początek
(flickr.com, Blondinrikard Fröberg)

Złocisty napój będzie nosił dumną nazwę "Pisner". Norrebro Bryghus zebrała mocz potrzebny do produkcji piwa na znanym na całym świecie festiwalu Roskilde w zeszłym roku.

Moczu użyto jako nawozu. Został on wykorzystany do podlewania jęczmienia, z którego następnie przygotowywano napój. Żniwa pozwoliły na uwarzenie aż 50 tysięcy butelek piwa.

Złocisty napój już wkrótce trafi do sklepów w całej Danii. Na razie tylko nieliczni mieli okazję go spróbować. Udało się to jednemu z dziennikarzy Reutersa. Był zachwycony.

Nie czuć nic podobnego do moczu - powiedział Julie Astrid Thomson.

Organizatorzy festiwalu Roskilde chcą iść za ciosem. Planiści nawiązali współpracę z Duńską Radą ds. Rolnictwa i Żywności. Wspólnie mają nadzieję zebrać w kolejnym roku 25 tysięcy litrów moczu. Taka forma "piwnego recyklingu" znacząco odciąży miejscową kanalizację.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
jozeph
5 lata temu
to jest trochę chore, ja dlatego zostaję przy mojej perełce, pyszne i wiem co piję ...
jpg
5 lata temu
Przecież piwo to mocz drożdżaków przerabiających moszcz piwny. Powstaje z niego, po przetrawieniu przez drożdże, właśnie alkohol, czyli piwo, które jest wydaliną (moczem) tychże bakterii oraz powstaje też dwutlenek węgla (puszczają one tzw."bąki"). Smacznego piwa życzę, szczególnie tym, co się dowiedzieli o tym po raz pierwszy ! Ja, osobiście wolę mocniejsze trunki, bo powstają po destylacj tegoż drożdżowego moczu do czystego alkoholu. A'propos wina - jest z nim tak samo jak z piwem, dopiero koniak, czy winiak polecam. A najbardziej, to polecam filmik "Alkoholowy terror" na YT.
rol_nick
5 lata temu
Przecież od najdawniejszych czasów chłopi nawozili i teraz również nawożą ziemię gnojem/obornikiem w którym również jest mocz zwierzęcy
grazka_k5
5 lata temu
kto to będzie pił ??
>rtv<
5 lata temu
czy Dania to juz kalifat?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić