o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
wb
|

Dominika Kulczyk wydała fortunę. Ogromna liczba maseczek ochronnych już w Polsce

84
Podziel się

Fundacja założona przez Dominikę Kulczyk przeznaczyła potężne pieniądze na zakup podstawowych środków ochrony do walki z koronawirusem. Pierwsza z czterech dostaw z Chin dotarła już do Polski.

Dominika Kulczyk zakupiła sprzęt za 20 milionów złotych
Dominika Kulczyk zakupiła sprzęt za 20 milionów złotych (PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bDZnPYiJ

15 kwietnia na lotnisku Poznań-Ławica wylądował dreamliner LOT-u. Na jego pokładzie znajdowały się środki ochrony osobistej niezbędne do walki z koronawirusem. Samolot dotarł do Polski z Chin i była to pierwsza z czterech zaplanowanych dostaw.

Zakup środków został zrealizowany z prywatnego funduszu założonego przed Dominikę Kulczyk. Łącznie do Polski dotrze 57 ton sprzętu, w związku z czym zdecydowano się na rozbicie dostaw na cztery tury. Przewoźnikiem jest LOT Cargo, a transport został opłacony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jest on realizowany w ramach pomocy humanitarnej.

Rekordowy zakup. Ile przeznaczono na środki?

Fundacja Dominiki Kulczyk przeznaczyła na środki ochrony 20 milionów złotych. Cały sprzęt zostanie przekazany pro bono personelowi medycznemu, a jego dystrybucją w najbliższych dniach zajmą się Okręgowe Izby Lekarskie. Dzięki zakupowi możliwe było nabycie:

bDZnPYiL
  • 1 miliona masek chirurgicznych,
  • 1,5 miliona masek FFP2 N95,
  • 100 tysięcy kombinezonów klasy II,
  • 100 tysięcy gogli,
  • 100 tysięcy przyłbic.

Dzięki największej w historii Polski prywatnej darowiźnie na walkę z COVID-19, dokonanej przez Dominikę Kulczyk, możliwe było zakupienie ogromnej ilości sprzętu ochrony zdrowia, który umożliwi bezpieczną pracę personelowi medycznemu w wielu szpitalach w całej Polsce. W ciągu tego tygodnia środki te będą dystrybuowane poprzez Okręgowe Izby Lekarskie bezpośrednio wśród lekarzy i lekarzy dentystów - stwierdził prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDZnPYjm
KOMENTARZE
(84)
emerytka
rok temu
ja też przekazalam 4% dochodów tj. 100 zł; a gdzie reszta z listy 100 najbogatszych?
Anna
rok temu
P. Kulczyk bardzo się cieszę z wkładu fundacji w walce z wirusem, tylko jak pani zapłaciła skoro w Polsce nie ma pani konta bankowego i ściga panią Komornik
Anna
rok temu
Super tak powinno być, tylko jak pani Kulczyk zapłaciła skoro w Polsce nie ma konta bankowego i ściga ją komornik
bDZnPYjn
Rochu
rok temu
Razem z wirusem zgodnie stwierdziliśmy, że zbyt mało pieniędzy wydawane jest na piłkarzy i na celebrytów, a jeszcze zbyt dużo na naukę.Dlatego z niecierpliwością czekamy na piłkarsko-celebrycką pierwszą szczepionkę.
Edi
rok temu
Brawo, ale nic z tych zakupionych rzeczy nie leczy. Kiedy ktoś sfinansuje prace nad skuteczną szczepionką? Od ponad trzydziestu lat nie opracowanego żadnego nowego atybiotyku, jeszcze chwila i będziemy umierali na choroby , o których czytalismy w XIX powieściach.Bakterie nie spią, zbroją się notorycznie.
bul
rok temu
lans lans i jeszcze raz lans dawajcie lajki a po za tym nie chwaliłbym się bublami z chin
Wer
rok temu
Zgodnie z zapisami ustawy może odliczyć sobie od podatku 200% kwoty darowizny. PYTANIA?
mk.
rok temu
Ladny gest..Zatem ludziska nie hejtujcie i nie zazdrosccie..bo tylko to potraficie😏
Polak
rok temu
Dobrze że tak wydaje NASZE pieniądze z A2.
Kaka
rok temu
Rodzina Kulczyków czerpała przez kilka dekad za zgodą kolejnych rządów mniej lub bardziej legalną kasę państwową wystaczy dać przykład autostrady , przemysłu chemicznego za psie pieniądze dzięki PO PSL , to jak wyda na cele publiczne ułamek promila z tych profitów to już jest sensacja , większe pieniądze darowują na ten cel ubożsi pojedyńczy ludzie którym państwo nie podkładało się tak jak Kulczykom aby umożliwić im łatwy zarobek .
Wacek
rok temu
Jaki majątek jak powstał? To co dała o a i inni złodzieje i veNiKi to pikuś a co z res,ta?
Kwas
rok temu
Tak wydała pieniądze które zajumał tatuś
Olga
rok temu
Kiedy Kulczykowie oddadzą państwu dotację na budowę autostrady którą otrzymali niesłusznie. To więcej pieniędzy niż dali na maseczki.
bDZnPYjf
Inka
rok temu
Nie Dominika a jej fundacja czyli darczyńcy, a to taka drobna różnica.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić