Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka13.09.18 (20:20)

Donald Trump zaprzecza liczbie ofiar huraganu Maria w Portoryko. "To spisek demokratów"

Prezydent Stanów Zjednoczonych zaprzecza faktowi, że po uderzeniu huraganu Maria w Portoryko zginęło 3 tys. osób. Jego zdaniem liczba ofiar została zawyżona po to, żeby ukazać go w złym świetle.
East News

*Informację, że wskutek huraganu zginęło 3 tys. osób, Trump nazwał spiskiem demokratów. * Na swoim Twitterze stwierdził, że gdy opuścił wyspę, podawano, że jest od 6 do 18 ofiar śmiertelnych. Nagle zaczęto mówić o dużo większych liczbach, które według prezydenta nie są prawdziwe.

REKLAMA

Robili to demokraci, żebym wyglądał tak źle, jak to tylko możliwe. Akurat wtedy, kiedy udało mi się zebrać miliardy dolarów na pomoc w odbudowie Portoryko - pisze Trump.

W zeszłym miesiącu gubernator Portoryko podniósł oficjalną liczbę ofiar śmiertelnych z 64 do 2975. Zrobił to po badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Instytutu Milkena. Wykazali oni, że liczba ofiar była znacznie zaniżona, ponieważ lekarze na wyspie nie zostali przeszkoleni, aby właściwie klasyfikować zgony po klęsce żywiołowej.

*Do uderzenia huraganu Maria w amerykańską wyspę Portoryko doszło 20 września ubiegłego roku. * Był to huragan najwyższej, piątej kategorii w skali Saffira-Simpsona. Kompletnie zdewastował wyspę i na kilka miesięcy odciął ją od prądu. Wiele osób zmarło w wyniku niedostatecznej opieki zdrowotnej oraz braku czystej wody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zobacz także: Wleciał w oko huraganu Florence. Nagranie z samolotu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij