Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Dostałeś elektroniczną fakturę za prąd? Nie otwieraj jej

4
Podziel się:

PGE ostrzega przed fałszywymi fakturami za prąd.

Dostałeś elektroniczną fakturę za prąd? Nie otwieraj jej
(WP.PL, WP.PL)

Fałszywe elektroniczne faktury powodują zainstalowanie złośliwego oprogramowania. Jak donosi Radio Zet, PGE przestrzega swoich klientów przed otwieraniem maili zatytułowanych „eFaktura za energię elektryczną (numer)”, podkreślając, że nie jest faktycznym nadawcą tych wiadomości.

PGE nie jest nadawcą tych wiadomości, a fałszywy e-mail może stanowić zagrożenie i zawierać złośliwie oprogramowanie - powiedziała mediom Agnieszka Szczekala, rzeczniczka prasowa PGE Obrót.

Prawdziwe faktury PGE są generowane i wysyłane przez firmę Blue Media. W tym przypadku adres nadawcy to pge-efaktura@bluemedia.pl, natomiast tytuł wiadomości brzmi "Powiadomienie o wystawieniu nowego rachunku". Treść maila powinna zawierać numer faktury, datę jej wystawienia, termin płatności, numer konta, a także sugerowany tytuł płatności. Ponadto właściwy dokument zawiera logo Blue Media oraz PGE.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
all42
6 lat temu
1 zl *100000= 100000zl na czysto
terka
6 lat temu
Ello chrześcjanie skąd w was tyle jadu . Pani Moniko pozdrawiam serdecznie i proszę tak trzymać.!!!!
ss
6 lat temu
UWAGA na faktury z blue media!! Pobierają opłaty z przelew!! Nie róbcie przelewów z linku z prawdziwego maila przez blue media tylko sami wchodźcie na stronę banku (nie przez link z blue media)!! Ja już dzwoniłem do pge i nie wysyłają mi faktur przez blue media tylko bezpośrednio z pge i nie płacę 1 zł za to że kliknę w link z maila od blue medi!!!!
ONA
6 lat temu
Dzięki za info
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić