Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kacper Krysztofik
|
aktualizacja

Duńska minister ds. migracji do muzułmanów: "Bierzcie urlop na ramadan"

415
Podziel się:

Inger Stojberg wezwała wyznawców islamu, którzy mieszkają w Danii, by brali urlop na czas ich najważniejszego święta. Tłumaczy to względami bezpieczeństwa.

Duńska minister ds. migracji do muzułmanów: "Bierzcie urlop na ramadan"
(Forum)

Muzułmański post nie należy do najłatwiejszych. Zauważyła to duńska minister i na łamach tabloidu BT wyraziła obawę, czy ciężka głodówka nie ma negatywnego wpływu na komfort i zdrowie pozostałych mieszkańców Danii. Tłumaczy, że taki wyczerpujący post odciska piętno na wydajności pracowników przestrzegających ramadanu i zagraża wszystkim obywatelom. Jako przykład podała kierowcę autobusu, który nie jadł i nie pił od 10 godzin.

Chcę zaapelować do muzułmanów, by brali urlopy w ciągu miesiąca ramadanu, by uniknąć negatywnych konsekwencji dla reszty duńskiego społeczeństwa - napisała Stojberg na blogu.

Zastanawiam się, czy religijny nakaz dotyczący przestrzegania sięgającej 1400 lat wstecz zasady islamu jest dostosowany do społeczeństwa i rynku pracy w Danii w 2018 roku - dodaje duńska minister w swoim wpisie.

To nie pierwszy raz, kiedy 45-letnia polityk wygłasza kontrowersyjne poglądy. W marcu ubiegłego roku zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie tortu z okazji przyjęcia zaostrzonych przepisów antyimigracyjnych przez duński rząd. Wyraz zadowolenia pani minister bardzo zbulwersował opinię publiczną.

Zobacz również: Niemcy coraz bardziej islamskie. Paweł Lisicki demaskuje retorykę kraju

Ramadan to szczególny czas w Islamie. Co roku, w czasie dziewiątego miesiąca kalendarza muzułmańskiego, wyznawcy Mahometa muszą pościć od świtu aż do zmierzchu. Nie mogą spożywać żadnych pokarmów, pić napojów, uprawiać seksu czy palić tytoniu. Ciężki okres wyrzeczeń jest dla nich pamiątką objawienia prorokowi pierwszych wersów Koranu przez archanioła Gabriela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(415)
marek
4 lata temu
Oni i praca to dwie sprzeczności , czy ktoś widział żyda murarza ?albo hydraulika muzułmana ? tylko handel , ale żeby handlować trzeba jeszcze wyprodukować .A jak produkować jak trzeba przez miesiąc modlić się i wegetować , czekając aż manna spadnie z nieba .
olaf
4 lata temu
Jakie kontrowersyjne poglądy , baba z jajami i tak powinno być , dlaczego w ogóle ulegamy muzułmanom , żydom i kilku pomniejszym odłamom religijnym.
Ewa
4 lata temu
Brawo, niech świętują w domu.
pawel2580
4 lata temu
To oni pracują?
Hoanna
4 lata temu
Jezus powiedzial, ze po nim przyjda tacy ktorzy beda twierdzili, ze zostali nawiedzeni przez aniolow.... mamy im nie wierzyc... to wilki w owczej skorze
100
4 lata temu
Ona ma rację w 100 %.
mm.
4 lata temu
powinna ich teraz przeprosić a sama podać się do dymisji , co ona sobie wyobraża a gdzie poprawność polityczna , ma jeszcze szanse na nawrócenie się .
mkl
4 lata temu
Jakie kontowersyjne wypowiedzi- ma racje .
san
4 lata temu
mogą nie jeść wcale i do końca
asd
4 lata temu
No coz... Sama prawda. Madre slowa !
Tomasz
4 lata temu
Jaki kontrowersyjny pogląd?
Tadeusz
4 lata temu
Szacunek dla Pani minister. Dobra wiadomość, napwa nadzieją, że jesce nie wsyscy zgłupieli...
Polak Niewier...
4 lata temu
"Ciężki okres wyrzeczeń jest dla nich pamiątką objawienia prorokowi pierwszych wersów Koranu przez archanioła Gabriela" Jak widac - ZNOWU - kazda religia ryje beret, a te abrahamiczne wioda w tym prym. Ludzie sie katuja wierzac w bajki; choc to pol biedy, gorzej, gdy katuja innych (jak pewna czarna sekta w przeszlosci). Oni tez wierza (doslownie) w to, ze Mahommeta do nieba na koncu jego zycia wzial rydwan, ktory po niego z nieba przylecial :))) Glupota wierzacych w te zydowskie brednie mnie przeraza :(
Jacek
4 lata temu
A co jest kontrowersyjnego w tym co powiedziała? Wyraziła troskę zarówno o muzułmanów jak i resztę społeczeństwa. To źle?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić