Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Dwie doby operował rannych w Manchesterze. Kiedy wracał do pracy, zaatakował go rasista

249
Podziel się

Naveed Yasin stał przy stole operacyjnym 48 godzin non stop po zamachu na koncercie Ariany Grande. Na ulicy został obrzucony wyzwiskami.

Dwie doby operował rannych w Manchesterze. Kiedy wracał do pracy, zaatakował go rasista
(Facebook.com, Naveed Yasin)
bETCyfoB

Jesteś brązowy, a nie biały. Wracaj do swojego kraju, jesteś terrorystą - usłyszał chirurg, kiedy po krótkim odpoczynku znowu zmierzał do szpitala w Salford (miasto leżące w granicach "wielkiego Manchesteru").

Krzyczał do niego kierowca jednego z samochodów. Mężczyzna w średnim wieku, gdy tylko zauważył lekarza na drodze, odkręcił okno i zaczął go lżyć - skandal opisuje "Daily Mail".

Nie chcemy tutaj takich pie... ludzi - wrzeszczał dalej kierowca.

bETCyfoD

37-letni chirurg ortopeda był zszokowany atakiem. Postanowił jednak nie odpowiadać na zniewagi, które bolały go o stokroć więcej po tym, co zrobił dla rannych ludzi w zamachu.

Niezależnie od tego, co pomyślałem sobie w duchu, nie mogłem wziąć do siebie nienawiści, którą ten człowiek czuł do mnie z powodu koloru mojej skóry i stereotypów z nią związanych - relacjonuje.

Naveed Yasin mieszka z żoną i córkami w Manchesterze. Jedna z nich, 11-letnia Amelia, bardzo chciała wybrać się na koncert Ariany Grande. Rodzice zabronili jej jednak wyjścia, bo następnego dnia rano musiała iść do szkoły. Jej ojciec, ratując poranionych odłamkami bomby, w której znajdowały się nakrętki i śruby, mógł być szczęśliwy, że nie puścił córki na imprezę w Manchester Arena.

W ataku zginęły 22 osoby, a 119 odniosło rany. Wśród zabitych jest dwoje Polaków, którzy przyjechali odebrać swoją córkę po koncercie. Zamachowcem był Salman Abedi. Urodził się na Wyspach, jego rodzice pochodzą z Libii.

bETCyfoJ

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETCyfpe
KOMENTARZE
(249)
emerytka
5 lata temu
Przyjmując imigrantów pochodzących z krajow arabskich czy afrykańskich wszystkie państwa zachodu na dzień dobry powinny pouczyć ich o prawach gości. Gdyż poczatkowo wszyscy oni sa na prawach gości, dopóki się nie zasymiluja z tubylcami. A skoro nie chcą się zasymilować, winni wracać tam skąd przyjechali, bez wzgledu na to co tam zastana. Najwyższa pora skończyć z poprawnością i kulturą, jak chcemy normalnie życ w swoim swiecie.
....
5 lata temu
..........ZAMACHY Z POD PACHY "" ...i nie ma światków "" ...a jest Terror , Nagonka i WŁADZA !!!!
Ce
5 lata temu
Podczas operacji pewnie albo im bombki albo trutki pozaszywał, jeśli był muzułmaninem, a jeśli nie był to może i ratował ale nikt by go nie dopuścił do takiej pracy przez tyle godzin. Prawo tego zabrania, dostałby zmienników. A więc to bzdura propagandowa
bETCyfpf
1
5 lata temu
Jeżeli taki przypadek w ogóle miał miejsce, to nie mógł być muzułmanin bo im nie wolno pomagać niewiernym, bo Allah ich nie uzna
była i wie
5 lata temu
w Niemczech ludzie boją sie wychodzic na ulice ..kobiety szczególnie..taka jest prawda
Allastis Vade...
5 lata temu
Swiat dazy do zaglady.Nie ma juz ratunku dla nikogo
realista
5 lata temu
Nie kumam mysmy napadli na irak, 300 tys zolnierze to jest OK , zgineli milione cywilow i ""tylko" 5000 zolnierzy NATO. i nadal gina to jest OK, nie popoeram terorystow ale rozumiem ich podejscie, nie nim ktos cos powie jestem prawicowy
ziom
5 lata temu
Dziękujmy PIS za to że blokują Bruxelę w sprawie uchodźców....Nie mam nic do lekarza, ale lepiej niech siedzi u siebie w domu za granicą i tam operuje, zresztą za darmo chyba tego nie robi....Takie myślenie, że jeśli jeden jest to inni też mogą być stąd walą drzwiami i oknami później. Niech zobaczą, że u nas wszyscy biali są to wtedy nie będą mogli wmieszać się w tłum tak jak to robią wszędzie gdzie już ciemnych jest pełno. Głównie chodzi o to by się nie wcielali w tłum bo wtedy ciężko tych bandytów rozpoznać gdziekolwiek. Wykorzystują tłum podobnych ludzi w karnacji do siebie i niezauważeni atakują. Pomiędzy białymi nie mają szans - a wiadomo biali psycholami nie są i nie zabijają!!!
H EH E
5 lata temu
KONSEKWENCJA POSTEPOWANIA JEGO BRACI... TRUDNO
marek
5 lata temu
Nie puścił swej córki na koncert bo wiedział o planowanym zamachu - proste...
Biały Bolek
5 lata temu
Bojom się śniadych i tyle . Pocom ich wpuszczajom
Wiki
5 lata temu
Nie żal róż gdy płoną lasy. Wszyscy islamiści powinni być usunięci z Europy. Będą wśród nich typy pozytywne. Ale nie będziemy przeznaczać środków i wysiłków by to sprawdzać. Pierwsze potwierdzenia takiego myślenia to są wnioski z G-7.Chcemy być wolni, szczęśliwi i bezstresowi. Wszyscy którzy temu przeszkadzają powinni być usunięci.
Ewa
5 lata temu
A ja myślę, że każda religia to zło, obojętnie czy islam czy chrześcijaństwo. Większość wojen ma podtekst religijny. Dzisiaj mordują islamiści, a "wczoraj" mordowali chrześcijanie.
bETCyfoX
Realia
5 lata temu
Propagandą zalatuje. Taka jest normalna reakcja ludzi zagrożonych, tracących najbliższych. Każdy Arab bedzie teraz podejrzany. Niech pokażą że są przeciw, niech sami z siebie wydają terrorystów a nie im pomagają
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić