Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Działaczka antyszczepionkowa po raz kolejny przegrała walkę w sądzie

42
Podziel się:

Justyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP przegrała w sądzie walkę z lekarzem o zniesławienie. Jednak nie zamierza dać za wygraną, chce się odwoływać do Trybunału Praw Człowieka.

Działaczka antyszczepionkowa po raz kolejny przegrała walkę w sądzie
(East News, PIOTR MOLECKI)

Immunolog i pediatra dr. Paweł Grzesiowski już w styczniu oskarżył działaczkę o pomówienia. Miała ona sugerować, że lekarz jest lobbystą firm farmaceutycznych. Sąd Rejonowy uznał wtedy, że Justyna Socha poniżyła doktora i naraziła na utratę, cennego w jego zawodzie, zaufania.

Została wówczas skazana na 2 tysiące złotych grzywny i 10 tysięcy nawiązki na jeden z warszawskich szpitali. Na swoim profilu na Facebooku musiała także opublikować oficjalne przeprosiny dla Grzesiowskiego.

Działaczka natychmiast odwołała się od tej decyzji sądu. Jednak na piątkowej rozprawie został podtrzymany poprzedni wyrok. Obniżona została kwota, którą musi przekazać na szpital, z 10 tysięcy na 5. Ponadto Justyna Socha została obarczona kosztami procesu.

Zobacz także: Wraca odra. Ministerstwo zdrowia rozważa zaostrzenie przepisów dotyczących obcokrajowców

Justyna Socha to znana działaczka grupy antyszczepionkowców, kilka lat temu zasłynęła petycją, „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej", skierowaną m.in. do ówczesnej premier Beaty Szydło. Wymieniła w niej właśnie dr. Pawła Grzesiowskiego.

Dokument był dostępny także w Internecie, do wglądu dla wszystkich. Lekarz uznał wtedy, że jest to publiczna obelga i podał aktywistkę do sądu.

-Nie zamierzam się z tym godzić, kierujemy tę sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Trybunał orzekał wcześniej, że skazywanie kogokolwiek z artykułu 212 Kodeksu karnego łamie prawa człowieka. Myślę, że państwo polskie zostanie ukarane za ten wyrok – skomentowała wyrok Justyna Socha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
pl
3 lata temu
Bandyci zawsze górą!!!!!!!!!!!
baach
3 lata temu
Ona na pewno jest katoliczką! Tylko ogłupiony religijnymi dogmatami człowiek zdaje się na wolę bożą i wymyśla głupie przyczyny dla potwierdzenia swojej tezy o tym, że wirusy i bakterie nie istnieją, a po szczepieniach dziecko przestaje się rozwijać, albo mu ogon rośnie.
Lestrab
3 lata temu
Szczepienia? Wolny wybór, ale jeżeli nie zaszczepiłeś dziecka to lecz je później za swoje pieniądze
ccccccc
3 lata temu
zaufana tufta prezesa
Adaś - uczeń
3 lata temu
Antyszczepionkowcy, pisowcy, antysemici itd. Kto wymyśla takie nazwy ? To są hasła, którymi próbuje się zamknąć usta, oczernić i zastraszyć ludzi zdrowo-myślących. A jaką nazwę nadać zwolennikom szczepień ?. Może mengelowcy ?
Wgw
3 lata temu
Porazka. Wstrzykuja ludziom co popadnie, a ludzie jeszcze tego chca.
nienaiwnyy
3 lata temu
MAFIE "SZCZEPIONKOWE" NIE POPUSZCZA,po narkotykach to najlepszy biznes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Andrzej
3 lata temu
Szczepionki powinny być dobrowolne, bo dzieci należą do rodziców, nie urzędnika.
Andrzej
3 lata temu
Dlaczego lekarze to święte krowy? Na jakiej podstawie prawnej szczepionki mają być przymusowe?
Wolność
3 lata temu
Żydzi się nie szczepią i są zdrowi .
inny sort ??
3 lata temu
Ciekawe czy to prawda ,że szczepionki dla dzieci produkowane na teren Polski czyli dla polskich dzieci mają inny skład konserwantów -w tym RTĘĆ ?!
Yata13
3 lata temu
Bo w wolnym kraju to rodzic decyduje o swoich dzieciach a nie urzędnicy.
ank
3 lata temu
Wiem jedno, za dużo jest metali w dawkach trujących małe dzieci i dlatego też czasem zdarzy się klops i dziecko zachoruje. Po prostu należy zmobilizować firmy produkujące szczepionki aby poszukiwały skutecznie adjuwantów nieszkodzących w szczepionkach.
josh
3 lata temu
Po co promujecie patologie? Każda wzmianka wzmaga zainteresowania Karyn iDżesik i innych Sebow. Społeczeństwo musi dawać kasę na leczęnie wytępionych chorób.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić