aktualizacja 

Dżihadyści grożą: w Paryżu będzie więcej ofiar niż 11 września w USA

Przechwycono dwa filmy propagandowe Państwa Islamskiego. Widać na nich między innymi, jak wali się wieża Eiffla. Słychać też groźby skierowane do prezydenta Francois Hollande’a.

Dżihadyści grożą: w Paryżu będzie więcej ofiar niż 11 września w USA
(twitter.com)

Film „Paryż upadł” terroryści rozsyłali na Twitterze. Widać było na nim sceny z filmu „G.I. Joe: Czas Kobry”, na których na ziemię wali się symbol Paryża. Występuje w nim także dwóch dżihadystów, którzy po francusku ogłaszają, że „będzie się działo i będzie gorzej niż 11 września”. Oskarżają też Francję o niszczenie rodzin, które ma być efektem francuskich nalotów na pozycje państwa islamskiego w Syrii i Iraku.

Słowo do ciebie, Francois Hollande. Nawet ty nie jesteś bezpieczny w swoim kraju. Nie martw się. To stanie się znowu, bo ty tam jesteś. Będzie się działo tak długo, jak ty grozisz nam, zabijasz nasze rodziny. To spotka też ciebie - takimi groźbami terroryści próbują zastraszyć prezydenta Francji.

Drugie wideo - „Zgładź Francję” - zostało nagrane najprawdopodobniej w Syrii. Jak podaje TVN 24, pojawia się w nim bojownik znany z wcześniejszych filmów propagandowych ISIS. Grozi on Francuzom i zapowiada więcej ataków na ich kraj.

Autentyczność filmów nie powinna budzić zastrzeżeń. Potwierdziła ją organizacja SITE, która zajmuje się m.in. monitorowaniem mediów islamistów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić