Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Ewakuacja na Heathrow. Wypadek na płycie lotniska

9
Podziel się:

Zderzenie aut sparaliżowało ruch w londyńskim porcie lotniczym. Po kilku godzinach od wypadku zmarł ranny mężczyzna.

Ewakuacja na Heathrow. Wypadek na płycie lotniska
(iStock.com, GordonBellPhotography)

Na płycie lotniska zderzyły się dwa samochody pracowników obsługi. Zablokowały tym samym drogę kołowania między terminalem, a pasem startowym. Po wypadku, który miał miejsce w środę w godzinach porannych, jeden z mężczyzn zmarł w szpitalu. Drugi został opatrzony na miejscu – informuje "The Daily Telegraph".

Wypadek doprowadził do zamieszania na największym europejskim lotnisku. Setki pasażerów było ewakuowanych z samolotów, które znajdowały się na płycie lotniska. Inni skarżyli się na duże opóźnienia. Ponad 20 lotów z terminalu piątego nie wystartowało o czasie. Pasażerowie narzekali też na brak informacji.

Nie zdecydowano się na zamknięcie portu lotniczego. Mimo trwania akcji służb ratunkowych, pracownicy lotniska starali się zminimalizować zakłócenia w podróżach. Obecnie brytyjscy policjanci starają się ustalić przyczyny wypadku. Sprawę bada też dyrektor do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
socjolog
5 lata temu
i pomyśleć, że te łajzy rządziły kiedyś prawie całym światem...
londoner
5 lata temu
Typowi angielscy kierowcy po testach z teorii w internecie i 6 godzinach jazdy w wybranych przez siebie porach dnia i miejscu.
kierowca
5 lata temu
Za chwile okaze sie ze to nasz rodak wspowodowal wypadek , myslal ze u siebie jest
mysza
5 lata temu
Dlaczego ludzie musieli opuszczać samoloty? Przecież to auta się zderzyły a nie samoloty .Czy salę odpraw też ewakuowano?
Jarosław
5 lata temu
Dlaczego nie napisaliście że kilka dni temu podejrzewany o terroryzm, będący na liście podejrzewanych o planowanie zamachów terrorystycznych w Europie, Mohamed Abdullahi Mohamud dostał pracę na tym lotnisku i miał przepustkę upoważniającą go do wchodzenie w ściśle strzeżone strefy lotniska Heathrow. Ten bandyta miał już 17 przestępstw na swoim koncie.
Głos racjonal...
5 lata temu
"Pasażerowie narzekali też na brak informacji" Zawsze w takich sytuacjach są ludzie, których obsługa prosi albo żeby zaczekali, albo skądś wyszli albo gdzieś przeszli, pojawia się wtedy wśród nich liczna grupa malkontentów, których jedynym problemem jest fakt "że nikt im nic nie mówi". Nikt im nie mówi, ile mają czekać, dlaczego wysiadają a przede wszystkim co się dzieje... Oni tylko chcą wiedzieć... A im więcej im się powie tym bardziej będą dopytywać... A im ich jest więcej tym bardziej szczegółowych informacji potrzebują... Tych ludzi łatwo rozpoznać w terminalach na lotniskach. Gdy tylko pojawi się informacja o możliwości wejścia na pokład, wszyscy oni stają w kolejce i stoją po 15-20 minut aż wejdą. Uważają oni, że gdyby nie stali a np. siedzieli na krzesłach jak to robili wcześniej, przed pojawieniem się informacji, i podchodzili do wyjścia gdy kolejka zmniejszyła się już do kilku ludzi, to mogłoby np. zabraknąć dla nich miejsca w samolocie.
N O . I ?
5 lata temu
Ooo000Ooohhh ! Biedactwa
Yetti
5 lata temu
SZAŁ W STYLU ANGOLSKIM ! ONI UWIELBIAJĄ ROBIĆ JESZCZE WIĘKSZY = ZAMĘT NIZ TEN KTÓRY POWSTAŁ WSKUTEK WYPADKU BEZ WPŁYWU NA NA ŻYCIE I TERMINOWOŚĆ ODLOTÓW DZIESIĄTEK SAMOLOTÓW !
a
5 lata temu
:(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić