REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 20 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski13.09.17 (19:47)

Ewakuacja tysięcy mieszkańców Moskwy. Zagrożenie bombowe

Równocześnie w stolicy Rosji ewakuowano kilka centrów handlowych, dworców, szkół i urzędów. We wszystkich mogą znajdować się materiały wybuchowe.
koshak700 / Instagram.com

Ewakuacja objęła ponad 50 tys. mieszkańców Moskwy. Do policji w całym mieście, prawie jednocześnie, wpłynęło kilkanaście zgłoszeń o rzekomych ładunkach wybuchowych. Funkcjonariusze będą sprawdzać wszystkie miejsca po kolei - donosi Russia Today.

Przeszukujemy 20 lokalizacji, w których miały zostać podłożone bomby. Liczba ewakuowanych ciągle rośnie, nie wykluczamy, że będzie ich o wiele więcej niż dotychczasowe 50 tys. - donoszą służby ratunkowe w rozmowie z agencją Tass.

REKLAMA

Służby podejrzewają, że to forma terroryzmu. Jednocześnie z ewakuacją i przeszukiwaniem domniemanych celów zamachowców, trwa ustalanie autora telefonów informujących o ładunkach.

To może być zwykły kawał lub terroryzm telefoniczny. Niezależnie od tego musimy wszystko dokładnie sprawdzić i upewnić się, że nikomu nie stanie się krzywda. Informacje o ładunkach trafiały do nas o jednakowym czasie, ale także po tym, jak rozpoczęliśmy pierwsze ewakuacje - dodaje policja.

Do sieci trafia coraz więcej nagrań z moskiewskich ulic. Wiele z nich pokazuje panikę wśród mieszkańców, przeganianych z ulic przez policję.

Rosjanie nie mogą sobie poradzić z alarmami bombowymi. W świetle ewakuacji w Moskwie, tamtejsza policja przyznała, że to kolejny dzień, gdy kraj zalewa fala informacji o podłożonych ładunkach. We wtorek 12 września w całej Rosji ewakuowano łącznie 45 tys. osób w związku z zagrożeniem bombowym. Wszystkie doniesienia okazały się jednak fałszywe.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także: Terroryzm w Europie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij