o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Ewakuacja tysięcy mieszkańców Moskwy. Zagrożenie bombowe

67
Podziel się

Równocześnie w stolicy Rosji ewakuowano kilka centrów handlowych, dworców, szkół i urzędów. We wszystkich mogą znajdować się materiały wybuchowe.

Ewakuacja tysięcy mieszkańców Moskwy. Zagrożenie bombowe
(Instagram.com, koshak700)
bDUzikmt

Ewakuacja objęła ponad 50 tys. mieszkańców Moskwy. Do policji w całym mieście, prawie jednocześnie, wpłynęło kilkanaście zgłoszeń o rzekomych ładunkach wybuchowych. Funkcjonariusze będą sprawdzać wszystkie miejsca po kolei - donosi Russia Today.

Przeszukujemy 20 lokalizacji, w których miały zostać podłożone bomby. Liczba ewakuowanych ciągle rośnie, nie wykluczamy, że będzie ich o wiele więcej niż dotychczasowe 50 tys. - donoszą służby ratunkowe w rozmowie z agencją Tass.

bDUzikmv

Służby podejrzewają, że to forma terroryzmu. Jednocześnie z ewakuacją i przeszukiwaniem domniemanych celów zamachowców, trwa ustalanie autora telefonów informujących o ładunkach.

To może być zwykły kawał lub terroryzm telefoniczny. Niezależnie od tego musimy wszystko dokładnie sprawdzić i upewnić się, że nikomu nie stanie się krzywda. Informacje o ładunkach trafiały do nas o jednakowym czasie, ale także po tym, jak rozpoczęliśmy pierwsze ewakuacje - dodaje policja.

Do sieci trafia coraz więcej nagrań z moskiewskich ulic. Wiele z nich pokazuje panikę wśród mieszkańców, przeganianych z ulic przez policję.

bDUzikmB

Rosjanie nie mogą sobie poradzić z alarmami bombowymi. W świetle ewakuacji w Moskwie, tamtejsza policja przyznała, że to kolejny dzień, gdy kraj zalewa fala informacji o podłożonych ładunkach. We wtorek 12 września w całej Rosji ewakuowano łącznie 45 tys. osób w związku z zagrożeniem bombowym. Wszystkie doniesienia okazały się jednak fałszywe.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Terroryzm w Europie
bDUzikmW
KOMENTARZE
(67)
polovirus
4 lata temu
Zbliżają się wybory putina - przygotowują grunt, jak zawsze robią.
jasnowidz_27
4 lata temu
Przewiduje kilka spontanicznych śmierci podczas zatrzymania czołowych szefów islamskich organizacji terrorystycznych
miepaj
4 lata temu
Okaze sie, ze jacyś Ukraincy podkladali bomby i armia Rosji z terenu Bialorusi (jutro zaczynają się tam manewry) zaatakuje Ukrainę. Albo kraje nadbaltyckie. Czekamy na informacje, kto podlozyl bomby. Ja stawiam na Ukraincow, a na drugim miejscu na kraje baltyckie. No bo chyba nie Polacy?
bDUzikmX
Darek
4 lata temu
Putin tworzy aurę zagrożenia . Zbliżają się wybory a opozycji idzie coraz lepiej. Chce pokazać ze tylko silny szef może sobie poradzić .
gg
4 lata temu
gdyby chcieli na prawde zeby to mialo wybuchnac to by nie dzwonili, ze jest bomba, no ej. Pic na wode jak dla mnie
Najnowsze komentarze (67)
Bigos-to jest...
4 lata temu
Terroryzm,nie wiem czy mi to cenzor puści,ale mam newsa ,mieszkam w Düseldorfie , kto zgadnie w którym wiezieniu przebywają w Niemczech wszyscy podejrzani o Terroryzm i Terorysci ? W żadnym,na milion %,(wiem bo sam pracuje w zakładzie )wszyscy są w zakładach jak np LWL-DO,na leku zwanym potocznie Haloperidol , przedawkowywanym długo i wielokrotnie, te do niedawna brodate kozaczki już nigdy samodzielnie zupy nie zjedzą,a 72 hurysy w niebie maja z nich beke.
wszechwiedząc...
4 lata temu
Ja tu żadnych książek nie reklamuje ,ale jak złapią kolegę,to pożałuje ze się mamusia aborcji nie poddała.Sztum i Czarne w okresach kryzysów i buntów z przed 30 lat w Polsce , to żłobek w porównaniu z dzisiejszymi zakładami półotwartymi w ROSJI.A FSB to FSB - kwestia czasu , tylko czasu...
Netro
4 lata temu
Wecie co robi się przed wojnę atomową? Ewakuacja stolicy, gdyż wtedy uderzenie nie zada strat w ludziach a przynajmniej nie takie jakie były pierwotne założenie, oczywiście w razie stanu pełnego kryzysu np kubański takie coś wywołało by natychmiastowy efekt , ciekawe to się ma do manewrów zapad, czyżby zapobiegliwa ewakuacja części ludności z pod potencjalnego uderzenia atomowego?
Tomasz
4 lata temu
Albo stwierdzą, że to polacy
Tomasz
4 lata temu
a może szklana pułapka 3??
grzegorz70
4 lata temu
"Wszystkie doniesienia okazały się jednak fałszywe." Wynika z tego, że autor jest zawiedziony tym, że jednak były fałszywe.
lol600
4 lata temu
Bomby od Białoruskiej opozycji. Wjechało 100k sołdata , wyjedzie 50k. Nic nowego.
A
4 lata temu
Szklana pułapka 6.0
bDUzikmP
FELUŚ
4 lata temu
W Rosji nie ma policji,jest milicja,ale skąd ma wiedzieć niemiecka WP
j55
4 lata temu
To moze byc zasadzka TERRORYSTYCZNA aby zgromadzic ludzi w duzej grupie aby latwiej bylo ich zabic .najpierw proba zobacza jaki bedzie tego rezultat,bo tak licze ze nie ma tam zadnych bomb a cale zajscie to przygotowanie akcji na duza skale,nastepnym razem jezeli nie teraz OBYM SIE MYLIŁ
wybory
4 lata temu
Wybory prezydenckie w Rosji dopiero w marcu. Czy służby muszą już teraz robić zadymę? Wiadomo, kto wygra w tych wyborach. Już pewnie są przygotowane "gotowce".
polak maly
4 lata temu
bylo by super gdyby wysadzili polski sejm ,rydzyka I z 1000 kosciolow z wkladem
swoj
4 lata temu
blele jak zawsze.... a manwery w toku
D
4 lata temu
Korea PŁn. próbuje czy Moskwa przygotowana na ich atak.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić