Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Facebook sugeruje ci dziwnych znajomych? Oto powód

37

Praktycznie każdy użytkownik Facebooka spotkał się z tym, że w sugestiach do znajomych pojawiały się nieznane nam osoby. Wszystko za sprawą działania pięciu mechanizmów. Wszystko poza nimi to mity.

Facebook sugeruje ci dziwnych znajomych? Oto powód
(Facebook.com)

Najczęściej powodem pojawienia się sugestii dodania do znajomych są wspólni znajomi. Kolejnym jest obecność w tej samej grupie czy oznaczenie na zdjęciu. Algorytm Facebooka szuka jednak jeszcze dalej. W grę wchodzi też przynależność do różnych społeczności jak np. uczniowie danej szkoły czy pracownicy tej samej firmy - pisze usatoday.com.

Dwie pozostałe możliwości to przypadek oraz nasza ciekawość. Przez przypadek mamy na myśli to, że nasze konto pocztowe jest połączone z Facebookiem, który wyciąga adresy mailowe osób, z którymi pisaliśmy. Wreszcie ciekawość czyli sugestie pojawiają się po tym, jak weszliśmy na profil jakiejś nieznajomej osoby, przeglądaliśmy go, ale jednak nie kliknęliśmy "Dodaj do znajomych".

*Wokół sugestii Facebooka wyrosło kilka mitów. *Wbrew pozorom dane osoby nie są nam sugerowane przez to, że weszły na nasz profil. Jeśli więc przeglądacie tablicę ex, którego nie macie w znajomych, on nigdy się o tym nie dowie. Sugestie nie opierają się też na miejscach, w których byliście. Kiedyś Facebook to wykorzystywał, ale ten algorytm już wyłączono.

Zobacz także: Zobacz też: Tak wygląda centrum danych Facebooka

*Facebook ma miesięcznie 2 mld aktywnych użytkowników. *53 proc. z nich to kobiety, 47 to mężczyźni. 87 proc. z użytkowników jest w wieku od 18 do 29 lat. Na Facebooku każdy ma średnio 155 znajomych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić