REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 39 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Tomasz Wiślicki18.01.17 (21:25)

Geny odpowiedzialne za edukację zanikają. Powodem... nadmiar nauki

Wszystkiemu winna selekcja naturalna. Osoby, które poświęcają życie na naukę, znacznie rzadziej zakładają duże rodziny i przekazują swoje geny dalej. Skutek jest taki, że w społeczeństwie rodzi się mniej potencjalnie mądrych ludzi.
Kit / Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Badania na ten temat przeprowadzili Islandczycy. Przeanalizowali ponad 100 tysięcy osób i doszli do pesymistycznych wniosków. Spadek liczby genów wpływających na wyższy poziom edukacji mógł zacząć się nawet 80 lat temu.

Jako gatunek, definiuje nas siła mózgu. Nauka to dla niego trening i kształtowanie umiejętności. Dlatego ciekawe jest odkrycie, że z punktu widzenia genetyki im więcej czasu spędzamy na dokształcaniu się, tym bardziej negatywny wpływa ma to na zdolności umysłowe przyszłych pokoleń - powiedział cytowany przez "Science Alert" szef islandzkich genetyków z firmy deCODE, Kari Stefansson.

REKLAMA

*Naukowcy uspokajają. *Potrzeba jeszcze wielu badań, żeby jednoznacznie stwierdzić, że społeczeństwo "głupieje". Tym bardziej, że spadek puli genów odpowiedzialnych za edukację równoważą inne rzeczy, jak na przykład powszechny dostęp do uczelni wyższych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij