o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

#greatest hits "Africa" pełna dźwięków

Podziel się

Zespół Toto tworzenie hitów ma w małym palcu. Wystarczy posłuchać utworu "Africa".

Toto
Toto (Materiały prasowe)
bEShlwJN

Przebój został skomponowany przez klawiszowca i wokalistę Davida Paicha oraz perkusistę Jeffa Porcaro. Kompozycja ujrzała światło dzienne w 1983 roku na albumie "Toto IV". Członkami zespołu są muzycy sesyjni, którzy współpracowali z czołówką artystów na świecie. Dla przykładu gitarzysta Steve Lukhater brał udział w nagraniach ponad 1000 albumów, które podbiły listy przebojów. Pomysł na piosenkę był bardzo oryginalny.

Biały chłopiec próbuje napisać piosenkę o Afryce, ale ponieważ nigdy tam nie był może tylko opowiedzieć, o tym co widział w telewizji oraz o tym co usłyszał w przeszłości - wyjaśniał w jednym z wywiadów bębniarz.

*Muzycznie za sukces utworu odpowiadają dwa instrumenty. * Chodzi o syntezator oraz marimbę. Ten instrument perkusyjny dzięki zespołowi Toto otrzymał drugie życie. Wcześniej idiofon był wykorzystywany w muzyce etnicznej lub rzadziej w muzyce w popularnej dla dodania utworu egzotyki, np. w kawałku "Tonight" Davida Bowiego w duecie z Tiną Turnera w 1984 roku. Warto przypomnieć, że marimba odgrywała kluczową rolę w muzyce Franka Zappy.

bEShlwJP

Na początku lat 80-tych oglądałem późno w nocy film dokumentalny o śmierci i cierpieniu ludzi w Afryce. Ten obraz mnie przeraził i nie dawał mi spokoju. Próbowałem sobie wyobrazić, jak czułbym się, gdybym tam żył - wspominał współautor piosenki David Paich.

bEShlwKq
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić