#greatesthits Co tutaj tak cicho?

Björk nigdy nie stoi w miejscu. Na każdej płycie zaskakuje wiernych fanów. Jej bodaj największy żart - przebój "It's Oh So Quiet", podbił 20 lat temu muzyczny rynek.

Björk
Björk (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Przebój nie był kompozycją Björk. Utwór "To Oh So Quiet" to piosenka amerykańskiej wokalistki Betty Hutton, która w 1951 roku nagrała cover niemieckiej piosenki "Und jetzt ist es nadal" Horst Zima. Pokrętna historia, musicie przyznać.

Teledysk Björk wyreżyserowany przez Spike`a Jones zaskakuje swoją pomysłowością. Wideoklip nagrany jest w zwolnionym tempie i czerpie inspiracje z broadwayowskich musicali. Kiedy Björk śpiewa zwrotkę, aktorzy są spokojni, ospali, kiedy zaś rozpoczyna refren, wszyscy zaczynają wokół niej tańczyć żywiołowo. Można się pogubić!

*Wideoklip jest oparty na filmie Jacques'a Demy'ego "Parasolki z Cherbourga" z 1964 roku. *Wystąpiła w nim wybitna francuska aktorka Catherine Deneuve, która wówczas dopiero rozpoczynała karierę filmową.

Kompozycja "It's Oh So Quiet" pochodzi z drugiego albumu solowego Björk "Post". Płyta pokryła się platyną m.in. w USA czy w Wielkiej Brytanii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić