#greatesthits Kosmiczna piosenka popularna dzięki... reklamie samochodu

Moby, a tak naprawdę Richard Melville Hall, to znany amerykański DJ, producent, wokalista oraz kompozytor. Zbieżność pseudonimu z książką „Moby-Dick” wcale nie jest przypadkowa. Artystę z jej autorem wiążą więzy rodzinne. Na przełomie długiej już kariery jednym z największych hitów Moby’ego jest bez wątpienia utwór „In This World”.

Moby - In This World
Moby - In This World (Youtube.com)

Piosenka zyskała ogromną popularność (również w Polsce) głównie za sprawą reklamy. Chodzi tu o nagranie, w którym debiutujące wówczas Renault Megane (2002 rok) jeździ po księżycu. Użycie tutaj ciała niebiezkiego nie było przypadkowe. W oficjalnym teledysku do piosenki również pojawiło się takie nawiązanie do kosmosu, jednak wówczas pokazano tajemniczą planetę, a na niej małe stworki, które wybierały się na Ziemię.

Fani artysty niejednoznacznie kategoryzują "In This World". To według nich mieszanka przeróżnych stylów - jazzu, popu, hip-hopu, a nawet gospelu. Wiele osób zachwyca się też tekstem tej piosenki, choć w gruncie rzeczy uważa ją za smutną.

Połączenie różnych styli sprawia, że kawałek szybko wpada w ucho. Mimo to, po swojej premierze nie był wielkim hitem – na amerykańskiej liście przebojów Billboard udało mu się zająć maksymalnie 18. miejsce. We Francji była to lokata 22., a w Niemczech odległa 78. Dużo lepiej radził sobie w bardziej niszowych stacjach radiowych. Słuchacze przyznają, że nawet dziś jest tam wyjątkowo często puszczany.

Opisywanego kawałka możecie posłuchać poniżej. Przywołuje wam jakieś wspomnienia? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić