aktualizacja 

#greatesthits Magiczny rap

Niedawna 15. rocznica śmierci Piotra "Magika" Łuszcza przypomniała o m.in. o Kalibrze 44 i Paktofonice. Utwory, których był współkompozytorem, ukształtowały polski rap.

Paktofonika
Paktofonika (Youtube.com)

*Utwór "Jestem Bogiem" ukazał się na płycie "Kinematografia". * Wydany w 2000 r. debiut Paktofoniki docenili zarówno słuchacze jak i krytycy. Krążek charakteryzuje połączenie odmiennych stylów każdego z autorów.

„Rymujemy o hardkorach, które zachodzą w nas (...) to trudne, bo w kawałku musisz dać wszystko z siebie, rymujesz o sobie”. Każdy utwór zawiera w sobie konkretny, oddzielny przekaz i stąd nazwa albumu – „Kinematografia”, czyli „filmy” na różne tematy. - mówił o krążku Rahim.

"Jestem Bogiem" zaskakuje oryginalnym smaczkiem. Pod koniec utworu słyszymy kultowy już dziś fragment audycji z Radia Maryja, w którym słuchacz w niecenzuralny sposób zwraca się do duchownego prowadzącego program.

Piotr Łuszcz zmarł 26 grudnia 2000 roku. O godz. 6:15 raper wyskoczył przez okno mieszkania w Katowicach-Bogucicach. W stanie ciężkim przetransportowano go do szpitala, gdzie zmarł ok. godz. 6:45. Przypuszcza się, że przyczyną tragicznej śmierci była próba uniknięcia zasadniczej służby wojskowej poprzez symulowanie złego stanu zdrowia psychicznego, które w konsekwencji doprowadziło do rzeczywistego uszczerbku na zdrowiu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić