#greatesthits Siła braci Hanson

Zespół Hanson wciąż nagrywa płyty i koncertuje. Chociaż większość fanów mogłaby ich dzisiaj nie poznać. A miało się skończyć na "MMMbop"

Hanson
Hanson (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

*Tekst piosenki wydaje się być infantylny, ale jest inaczej. * W jednym z wywiadów perkusista grupy Zac Hanson stwierdził, iż utwór mówi o tym, żeby trzymać się rzeczy, które są istotne w życiu". Paolo Coelho lepiej by tego nie wymyślił.

"MMMbop" mogło w ogóle nie powstać. Piosenka miała być częścią zupełnie innego utworu. Jednak charakterystyczny refren nie mógł dać spokoju braciom i po kilku latach wymyślili kolejne części kawałka. Warto jednak podkreślić, że brzmienie kompozycji, które znamy, mogło nie ujrzeć światła dziennego. Singiel promujący płytę "Middle of Nowhere" miał być pierwotnie balladą.

Bracia w swojej twórczości inspirowali się muzyką z lat 50 i 60. W rozmowie z dziennikarzami Zac Hanson podkreślał, iż muzyka zespołu The Beach Boys oraz grup wokalnych odcisnęło piętno na ich twórczości W 1998 roku młodzieżowa grupa była nominowana do nagrody Grammy w kategorii nagranie roku.

Hansonowie to rasowi biznesmeni. Muzycy wzięli przykład z innych zespołów in zainwestowali w marketing. Założyli własną firmę, która oferuje różne produkty. Dzieci mogą kupić sobie grę Hansonopoly, gitarzyści - kostki do gry Shout It Out. W 2011 roku idole nastolatek zaczęli sprzedawać piwo MMMhop. Na zdrowie!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić