aktualizacja 

#greatesthits Yes, Yes, Yes

Zespół Yes jest na scenie od blisko 50 lat. Ich kompozycje są ucztą dla wielu melomanów. Pewnego dnia muzycy postanowili odejść od rozbudowanych utworów i nagrać "Owner of a Lonely Heart", który natychmiast stał się hitem na całym świecie.

Yes
Yes (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Za sukces kawałka odpowiedzialny jest Trevor Rabin. Ówczesny gitarzysta zespołu jest głównym kompozytorem utworu. Na początku szanse na to, by "Owner of a Lonely Heart" ujrzał światło, dzienne były bardzo małe, mimo że grupa Yes grała już od 15 lat.

*Wytwórnie płytowe odrzucały potencjalny przebój. *Uważały, iż kompozycja jest zbyt dziwna i nie będzie hitem. Rabin postanowił wrócić co pracy i skupić się na albumie "90215", na którym miało nie być utworu "Owner of a Lonely Heart". Od czego jednak jest producent.

*Według Trevor Horna piosenka miała duży potencjał. *Nie pozwolił Rabinowi z niej rezygnować, chociaz ten chciał ją na stałe schować do szuflady. Producent usłyszał przebój dopiero gdy gitarzysta poszedł do toalety. Współpracujący z zespołem Horn udzielił kilka cennych wskazówek i Yes wzięło na warsztat "Owner of a Lonely Heart", dodając do utworu kilka ciekawych efektów rodem z komedii slapstickowych. Zdaniem Horna gdyby nie zabawne wstawki, to nikt by nie chciałby słuchać tej kompozycji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić