Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Ojciec Grety Thunberg martwi się o córkę

662

Ojciec Grety Thunberg udzielił wywiadu, w którym powiedział, że martwi się o córkę i sądzi, że to zły pomysł, by wysuwać 16-latkę na "linię frontu" w walce ze zmianami klimatu. Wyznał także, że jego córka przez kilka lat zmagała się z depresją.

Ojciec Grety Thunberg martwi się o córkę
(East News, Fabio Frustaci / EIDON)

Svante Thunberg powiedział BBC, że nie popiera opuszczania szkoły przez swoją córkę w związku ze strajkiem klimatycznym. Dodał, że Greta jest znacznie szczęśliwsza, odkąd została aktywistką klimatyczną, ale martwi się o hejt, z którym się boryka.

Ojciec 16-latki wyznał, że jego córka przez 3-4 lata cierpiała na depresję. Powiedział, że Greta nie chciała z nikim rozmawiać i chodzić do szkoły, a w pewnym momencie zaczęła nawet odmawiać jedzenia, co było "najgorszym koszmarem dla rodzica". By nastolatka poczuła się lepiej, Thunberg spędzał więcej czasu z nią i z jej młodszą siostrą Beatą w ich domu w Szwecji. Matka Grety, piosenkarka operowa i była uczestniczka Eurowizji, Malena Ernman, rozwiązała kontrakty, aby cała rodzina mogła być razem.

Z czasem w domu Szwedki coraz więcej dyskutowano na temat zmian klimatu, a Greta zaczęła pasjonować się tym problemem. Pewnego razu nazwała swoich rodziców "ogromnymi hipokrytami", co skłoniło jej ojca do zostania weganinem, a matkę do rezygnacji z podróży samolotem.

Zrobiłem te wszystkie rzeczy i wiedziałem, że są właściwe... ale nie zrobiłem tego, aby uratować klimat, zrobiłem to, aby uratować moje dziecko - powiedział Svante Thunberg.

Zobacz także: Zobacz także: Abp Marek Jędraszewski ostrzegał przed ekologizmem. "To wewnętrzna kościelna gra"

Thunberg powiedział, że odkąd Greta zaangażowała się w walkę ze zmianami klimatu zmieniła się i stała się bardzo szczęśliwa. Dodał jednak, że odkąd 16-latka stała się sławna, wiele osób zaczęło ją obrażać. Jednocześnie ojciec aktywistki zaznaczył, że jego córka radzi sobie z krytyką „niewiarygodnie dobrze”.

Szczerze mówiąc, nie wiem, jak to robi, ale śmieje się przez większość czasu. Uważa to za zabawne.

Zobacz także:

Co wiesz o Szwecji?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić