Greta Thunberg odpowiedziała na złośliwości Donalda Trumpa

1161

Donald Trump dostał odpowiedź od Grety Thunberg. 16-latka zareagowała na złośliwości, które prezydent USA wysyłał pod jej adresem po szczycie klimatycznym ONZ. Greta Thunberg wystąpiła tam z dramatycznym przemówieniem.

greta thunberg donald trump
greta thunberg donald trump (East News, AP Photo/Jason DeCrow)

Prezydent USA zakpił z Grety Thunberg. Po płomiennym przemówieniu szwedzkiej aktywistki w Nowym Jorku, w którym oskarżyła światowych przywódców o to, że zniszczyli klimat i ukradli dzieciństwo jej i innym młodym ludziom, Donald Trump zamieścił ironiczny wpis na Twitterze.

Ona wygląda na bardzo szczęśliwą młodą dziewczynę, z nadzieją spoglądającą w jasną i wspaniałą przyszłość. Jak miło to widzieć! – kpił amerykański prezydent.

16-latka szybko zareagowała. Po tych słowach Greta Thunberg zmieniła swój krótki biogram na Twitterze, wykorzystując pierwsze zdanie z tweeta prezydenta. Przedstawiała się więc jako "młoda dziewczyna", która jest pełna optymizmu na myśl o "wspaniałej przyszłości", jaka czeka naszą planetę.

Zobacz też: Coś podobnego nie miało miejsca od narodzin Chrystusa. Wyniki badań naukowców

Przemówienie Thunberg odbiło się głośnym echem. Wielu ludzi złapało za serce i zmobilizowało do walki ze zmianami klimatycznymi, ale są też tacy, którzy nie są przekonani co do szczerości intencji 16-latki. Thunberg przyjmuje te głosy ze zdziwieniem.

Naprawdę nie wiem, dlaczego dorośli chcą spędzać czas na wyśmiewaniu i grożeniu nastolatkom i dzieciom za promocję nauki, kiedy mogliby zamiast tego zrobić coś dobrego. Chyba po prostu czują zagrożenie z naszej strony – napisała szwedzka aktywistka.

Ironię Trumpa już porzuciła. Cytat z amerykańskiego prezydenta krótko służył 16-latce za biogram. Thunberg ponownie zmieniła opis konta na Twitterze. Teraz znowu przedstawia się po prostu jako "16-letnia aktywistka klimatyczna i środowiskowa z zespołem Aspergera".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić