REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski03.10.19 (10:49)

Grzyb, który zmniejsza mózg, rozprzestrzenił się po świecie

Wyjątkowo niebezpieczny grzyb został znaleziony po raz pierwszy na nowym terytorium. To jeden z najbardziej śmiercionośnych grzybów na świecie. Nigdy wcześniej go nie zaobserwowano go w Australii.
Ray Palmer

Grzyb zabija. W przypadku zjedzenia grzyb, którego angielska nazwa to "poison fire coral", może spowodować zmniejszenie mózgu i uszkodzenie organów. W Japonii i Korei Południowej były przypadki śmiertelne. Kilka osób zmarło po wypiciu wywaru z grzyba, myląc go z innym, używanym w medycynie tradycyjnej.

Spośród setek toksycznych grzybów, które są znane badaczom, wyłącznie toksyny tego jednego mogą być absorbowane przez skórę – powiedział dr Matt Barrett z James Cook University.

REKLAMA

Dlatego grzyba nie można pod żadnym pozorem dotykać. Nie zrobił tego na szczęście fotograf przyrody Ray Palmer, który natknął się na niego w pobliżu miasta Cairns w australijskim stanie Queensland - informuje BBC.

Wcześniej grzyba nie widziano w Australii. Spotykano go jednak, poza Japonią i Koreą Południową, także w Chinach, Tajlandii i Papui Nowej Gwinei. Dr Barrett mówi, że jego zarodniki mógł rozsiać po świecie wiatr. Nie wyklucza, że w Australii takie grzyby rosną od dawna, ale ponieważ nie ma tam wielu grzybiarzy, nie przykuły do tej pory niczyjej uwagi.

Zobacz też: Idziesz na grzyby? Policja apeluje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij