Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Hiszpania (Costa Blanca). Dzieci zaatakowane w morzu. Plaże zamknięte

138
Podziel się

Władze lokalne w Hiszpanii zamknęły 3 plaże na Costa Blanca, regionie popularnym wśród turystów. Decyzja zapadła po tym, jak dwoje dzieci podczas kąpieli w morzu zostało poważnie pogryzionych przez niezidentyfikowane zwierzę pływające w wodzie.

Hiszpania (Costa Blanca). Dzieci zaatakowane w morzu. Plaże zamknięte
(Getty Images, NurPhoto / Contributor)
bEEIdhyZ

Zwierzę zaatakowało kilkukrotnie na Costa Blanca w Hiszpanii. Pierwszą ofiarą była 7-latka. Na jej znaleziono trzy ugryzienia. Pół godziny później ranne zostało inne dziecko, tym razem 10-letnie. Oba przypadki miały miejsce na plaży El Pinet w mieście Elche.

Dzieci przewieziono do szpitala. Obrażenia były na tyle duże, że rodzice postanowili zabrać je natychmiast do lekarza. Ich narodowość nie została ujawniona, dlatego nie jest pewne, czy poszkodowani byli miejscowymi, czy też turystami - donosi express.co.uk.

Podjęto decyzję o zamknięciu plaż na Costa Blanca. Poza strefą w El Pinet, turyści nie mogą też na razie przebywać na plaży w La Marinie i El Rebollo w tym regionie Hiszpanii. Zakaz został wprowadzony wspólnie przez ratowników i lokalną policję. Potrwa on do momentu zakończenia badania sprawy i wyjaśnienia, co dokładnie ugryzło dzieci.

bEEIdhzb
Zobacz także: Zobacz też: Wirująca meduza. Niezwykłe nagranie nurka

Podobne ataki wydarzyły się w czerwcu. Wtedy, również w regionie Costa Blanca, ucierpiało 7 osób. Wszystkie zostały ukąszone przez Żeglarza portugalskiego. Jest to groźny dla człowieka parzydełkowiec, którego jad wywołuje poważne poparzenia. Poszkodowani plażowicze porównywali ukąszenie do uczucia występującego podczas oblania żrącym kwasem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEIdhzh
bEEIdhzC
KOMENTARZE
(138)
🌚🌚🌚
2 lata temu
"Oba przypadki miały miejsce na plaży..." Dzieci kąpały się w piasku?
Wgw
2 lata temu
Mam nadzieje, ze to byli angole 🤣
Omar
2 lata temu
To jest plaza/na zdjeciu/? Bardziej przypomina wyrobisko po starej piaskowni.
bEEIdhzD
Fitmit
2 lata temu
Cytat: porownywali ukąszenia do uczucia występującego podczas oblania zracym kwasem... Ciekawe które z nich zostało popazone zracym kwasem hahahaha
678
2 lata temu
Jak by napisali że rekin to by poszła panika wię lepiej podać ciemnej masie że "niezidentyfikowane"
kacperoo
2 lata temu
Poszkodowani plażowicze porównywali ukąszenie do uczucia występującego podczas oblania żrącym kwasem- Pytanie skąd wiedzieli jakie to uczucie zostać oblanym żrącym kwasem
asd
2 lata temu
To chyba był rekin (ale taki kulturalny !)
MD
2 lata temu
Panie Radosławie Opas, jeśli coś się pisze to należy najpierw to sprawdzić. Pisze Pan na plaży El Pinet w mieście Elche. Elche nie leży nad morzem i nie posiada plaż. proszę więc nie wypisywać głupot a informacje podawać wiarygodne.
polak
2 lata temu
zapraszamy nad nasz kochany bałtyk od piasków po świnoujście
jasio
2 lata temu
szczeki 2019
koko
2 lata temu
wyjasnienie dla POwca. hiszpania to kraj biedny na zachodzie eurokolchozu
Pietro
2 lata temu
Już ryba zlapana. Mieszkam tam więc wiadomość że źródła. Okazało się że była to jakaś ryba wypuszczona z hodowli. Nie był to gatunek lokalny
b23tek
2 lata temu
są to ludzie którzy zawszę są na zero a wieczorem schodzą na końca i siedzą tam 3 godziny... i powrót co dzień coś innego.. mój plan na trening.
bEEIdhzv
x x x
2 lata temu
zdaje sobie sprawę że to wyszło same logiczny ciąg początek i koniec nie będę tego tłumaczył...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić