aktualizacja 

Hit sezonu, który zasznuruje cię na wiosnę

3

Zwiąż się ze swoimi butami, bluzką czy sukienką na dłużej... Rzemyki, marynarskie sznury czy ekoskórzane paski sznurują nas - niczym średniowieczny gorset - już nie tylko na plecach, ale także na nogach czy dekolcie. Opinające ciało, wymagające idealnych proporcji bluzki, sukienki i wiązane buty to nowa fala trendu w modzie na wiosnę, jaką otrzymaliśmy od naszych greckich i rzymskich przodków.

Hit sezonu, który zasznuruje cię na wiosnę
(Materiały prasowe)

Xena wojownicza księżniczka
Kto nie pamięta tego serialu? Zaraz obok przygód Herkulesa! Całe moje wspomnienia z dzieciństwa wracają, gdy widzę sznurowane po kolana, a nawet uda, sandały. Kolejne modowe koło zostało zatoczone. Starożytny Rzym i Grecja mogą być dumne z modowego dorobku, jaki pozostawili swoim praprapraprapra-potomkom.

*Sprzedaż za pomocą golizny *
Większa część społeczeństwa uważa, że wszystko, co “sexi”, musi być kuse, krótkie, obcisłe i odkrywać ciało. Stąd sprzedaż sznurowanego trendu idzie jak świeże bułeczki. Sprzedają się najlepiej dzięki popularnym w sieci i mediach społecznościowych selfie eksponującym seksapil.

Moda nie na co dzień
Garderoba damska z dominującym elementem wiązania na dekolcie, nogach czy plecach z założenia nie ma charakteru uniwersalnego. Wiązania z reguły kojarzone są z odkrytymi częściami ciała - przeplatanką z kawałków materiału czy skóry. O ile motyw ten jest subtelny, gdy dotyczy wyłącznie stóp, co przekłada się na większą liczbę sposobów ich zastosowania, o tyle w bardziej intymnych/dyskretnych częściach ciała powoduje ograniczenia w codziennym użytkowaniu.

Silny ładunek
Społeczne napiętnowanie, negatywne emocje, wytykanie placami kobiet mocno roznegliżowanych czy śmiało ubranych jest czymś, na co zwracana jest uwaga społeczna od wieków. Nie zachowując samemu pewnej dozy intymności nieświadomie narażamy się i pozwalamy innym, aby jej nie szanowali.

Zakazać dziecku skakać
Tak samo jest z narzucaniem ograniczeń. Czy aby ktoś posłucha? Nikt nie lubi być ograniczanym, tym bardziej, gdy używa się słów: “nie wolno”! Wówczas sięgamy po to częściej i demonstrujemy głośniej. Taki efekt zauważyć można także z trendem wiązań.

*Moda dla nas czy my dla mody? *
Na ile my spodobamy się tej modzie oraz ta moda nam z pewnością odpowiedzieć mogą trendsetterzy, blogerzy, projektanci - choć i oni nie wiedzą na jak długo - co jutro ich natchnie, czy przyniesie listonosz. Ważne, aby miejsce i okazja, dla których będziemy je zakładać, pozwalała w pełni cieszyć się ich estetyką i oryginalnością.

Autor: Natalia Gorzołka

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić