Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Incydent na Oksfordzie. Niewidomy brutalnie potraktowany przez ochronę

20
Podziel się:

Do zdarzenia doszło na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata. W trakcie debaty oksfordzkiej, ochrona próbowała brutalnie wyrzucić za drzwi jednego z uczestników. Azamati jest niewidomy i w rozmowie uczestniczył pełnoprawnie.

Incydent na Oksfordzie. Niewidomy brutalnie potraktowany przez ochronę
(Instagram.com)

Debata na Oksfordzie miała miejsce 17 października tego roku. Uczestniczył w niej Ebenezer Azamati – niewidomy. Na Oksfordzie studiuje podyplomowo. Jak wiele osób wziął udział w słynnej debacie oksfordzkiej. Wydarzenie to jest organizowane regularnie od początku XIX wieku i zalicza się do najbardziej prestiżowych.

Przed rozpoczęciem dyskusji Aazamati wyszedł na chwilę z sali. Kiedy powrócił na swoje miejsce podeszło do niego dwóch mężczyzn i kazało mu opuścić salę. Student próbował się tłumaczyć, że ma bilet i zajął już wcześniej miejsce.

Mężczyźni pozostali nieugięci. Próbowali ściągnąć Azamatiego siłą, łapiąc go za nogi i za ręce. Dużo się z nim szarpali, nie zważając na fakt, że chłopak jest niewidomy.

Zobacz także: Zobacz także: Macademian Girl: "W dzieciństwie dotknął mnie rasizm"

Po tym jak sprawa zyskała rozgłos, prezydent stowarzyszenia Oksfordu zajmującego się debatą, złożył rezygnację. Brendan McGrath przeprosił za wszystkie błędy. Dodał, że nie może pozostać na swoim stanowisku, ponieważ to on miał w pieczy debatę i nie powinien pozwalać na takie zachowania.

Ebenezer Azamati oskarżył uczelnię orasizm i dyskryminację. Chłopak przyznał, że poczuł się „niepożądany w stowarzyszeniu, Oksfordzie, a nawet w kraju”. Mimo oficjalnych przeprosin Azamati wciąż nie czuje się usatysfakcjonowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
Eddie Murphy
3 lata temu
Cos tu smierdzi, czemu biletu nie pokazał? Jakiea nieporozumienie.
JAJA
3 lata temu
POLAKA NIE USUNIE NIKT BO Z POLIN SA NIETYKALNI
piestujest
3 lata temu
Za dużo ten niewidomy wymagał. Został źle potraktowany, ale zachowuje się jakby był papieżem. Oskarżył uczelnie o rasizm i dyskryminacje tylko dlatego, że go wyprowadzili z sali? a może był tam inny aspekt jak brak tego biletu? Jeżeli bilet był w 100% oddany na początku debaty (czasami się odrywa część biletu lub zachowuje osoba cały) to przed wyjściem do toalety powinien poinformować o tym osoby z ochrony. Wyznał też, że nie czuje się komfortowo w kraju... Robi szum medialny lub po prostu ktoś w mediach celowo zatuszował część informacji, która odgrywała ważną rolę i liczy na szum w społeczeństwie.
Twój nick
3 lata temu
"Tak potraktowali niewidomego. Skandal i rezygrancja na Oksfordzie". Co to ta "rezygrancja"??
DAREK z Krako...
3 lata temu
Poczuje się usatysfakcjonowany jak wyciągnie za to miliony odszkodowania ......
Elyta z pod g...
3 lata temu
Lewacka elyta z oxfordu!! Tolerancja dla LGBTQWERTY, a niewidomego wynieść i będzie spokój
Śmiech
3 lata temu
Jaki to delikatny i przewrażliwiony ten ciemnoskóry naród .
???
3 lata temu
czy odpowiednio wysokie odszkodowanie przekona go?
sfssd
3 lata temu
Nie wiem gdzie tu rasizm, ale faktycznie nie mieli prawa go wyprowadzić.
zzz
3 lata temu
Dobrze że teraz wszyscy mają telefony ;) inaczej nigdy byśmy się nie dowiedzieli o takim zdarzeniu ;)
kobieta
3 lata temu
Czy ktoś w ogóle zauważył, że "prezydent stowarzyszenia Oksfordu zajmującego się debatą, złożył rezygnację. Brendan McGrath przeprosił za wszystkie błędy. Dodał, że nie może pozostać na swoim stanowisku, ponieważ to on miał w pieczy debatę i nie powinien pozwalać na takie zachowania." To są te standardy, których my nie znamy
ogór
3 lata temu
Jak czuje się urażony i niechciany to trzeba wrócić do siebie, do swojej chatki z błota, myśle że Europa jakoś sobie z tą stratą poradzi.
Ann
3 lata temu
Nie sądzę żeby to był rasizm . Facet nie miał prawa tam być . To nie była żadna pomyłka . Na Oksfordzie nie ma rasizmu ani bezpodstawnego działania ochrony . Po prostu gość na siłę chciał uczestniczyć w tej debacie .
Haa
3 lata temu
Bez przesady ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić