Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Iran wystosował groźby. "Zniszczymy was"

395
Podziel się

Już od ponad tygodnia w Iranie panuje kryzysowa sytuacja. Znaczne podwyżki cen benzyny doprowadziły do masowych protestów w całym kraju. Rząd Iranu, zamiast wsłuchać się w potrzeby obywateli, wyłączył internet i oskarżył Zachód o buntowanie ludu.

Iran wystosował groźby. "Zniszczymy was"
(East News, ATTA KENARE/AFP)
bCYhtmoR

Rząd Iranu nadal nie uporał się z wewnętrznym chaosem. Amnesty International podaje, że od 15 listopada w wyniku zamieszek życie straciło 143 obywateli.

Mieszkańcy chcieli wyrazić niezadowolenie z powodu podwyżki cen benzyny. Dodatkowo Iran zaczął prowadzić jej reglamentację.

Wszystko przez ciężki kryzys gospodarczy. Problemy zaczęły się między innymi przez surowe sankcje, jakie na kraj nałożyły Stany Zjednoczone. Wielu obywateli z klasy średniej przyznaje, że ich sytuacja materialna uległa drastycznemu pogorszeniu - muszą wręcz walczyć o przetrwanie.

bCYhtmoT

Zobacz też: "Jest upośledzony umysłowo". Iran komentuje decyzję Donalda Trumpa

Władze stosują brutalną przemoc wobec nieposłusznych mieszkańców. Nie pomagają apele ONZ ani oburzenie na arenie międzynarodowej. Co więcej, rząd Iranu twierdzi wprost, że wina za protesty leży po stronie wrogich państw.

O jakich wrogów chodzi? Generał Hosejn Salami, szef irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, wydał oficjalne oświadczenie. W poniedziałek 25 listopada wystąpił w telewizji i przedstawił stanowisko rządu w kwestii zamieszek.

bCYhtmoZ

Generał wymienił Stany Zjednoczone, Izrael, Wielką Brytanię i Arabię Saudyjską. Kraje te, twierdzi Hosejn Salami, mają z premedytacją podsycać panujące niepokoje oraz zachęcać obywateli do buntu.

Okazaliśmy powściągliwość... Okazaliśmy cierpliwość wobec wrogich ruchów Ameryki, reżimu syjonistycznego (Izrael – przyp. red.) i Arabii Saudyjskiej przeciwko Islamskiej Republice Iranu. Jeśli przekroczycie naszą czerwoną linię, zniszczymy was. Nie pozostawiamy żadnego ruchu bez odpowiedzi - oświadczył generał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYhtmpu
KOMENTARZE
(395)
XYZ
10 miesięcy temu
Tani propagandowy artykuł wp/o2
jerzy
10 miesięcy temu
Dlaczego nie zostawicie tych ludzi w spokoju tylko podjudzacie do wojny.
antyGoebbels
10 miesięcy temu
Nie grozi światu, tylko kilku państwom bandyckim!!!
bCYhtmpv
Dzaba
10 miesięcy temu
Załatwili bandyci Libię chcą teraz załatwić Iran, a mycki się cieszą.
his -to- ryk
10 miesięcy temu
Iran jest spoko. Dajcie im spokój. To kraj, który ocalił nasze polskie dzieci, które z Andersem uciekły od sowietów. Winniśmy im chociaż wdzięczność i samostanowienie. USA to hiena, która kąsa każdego, kto jest nie po ich myśli. Nie pisz WP takich artykułów bo honoru ci to nie przynosi.
Najnowsze komentarze (395)
Zeet
10 miesięcy temu
Iran nie grozi światu. Przestańcie sadzić żydowską propagandę. Jeżeli ktokolwiek komukolwiek na tym świecie grozi to tylko USA i Izrael.
Putin
10 miesięcy temu
Kolejny psychol .... do odstrzelenia
polacy
10 miesięcy temu
rozpad terytorialny stanów zjednoczonych---pewny w 2019 roku!!!!!!!!!!!!!!
hihi
10 miesięcy temu
a ile kosztował u nich 1 litr, pewnie 1 centa $.
ateista
10 miesięcy temu
zle mieli za szacha to teraz mają lepiej za ajatollaha legaty he he he .świat poszedł do przodu a oni zostali z ręką w nocniku .
Bd
10 miesięcy temu
Bylam kilka dni temu WSZYSTKO WROGA PROPAGANDA I BREDNIE
Karol
10 miesięcy temu
To tak jak z Somalijskimi piratami. Koncerny pływają po wodach terytorialnych tego kraju mając głęboko w poważaniu ludzkie życie. A potem świat krzyczy , że napadli, ze zrabowali. Grabież bliskiego wschodu i Afryki trwa w najlepsze. jak się skończą surowce to będzie totalna zagłada.
ecik
10 miesięcy temu
Tak to jest jak kleryki czyli imamy dochodzą do władzy. Religia to zło i należy ją zniszczyć tak jak też tych moherów i talibów. Oni są zagrożeniem tego świata. I wszystkie wojny gdzie nagięło najwięcej ludzi były na tle religijnym.
bCYhtmpn
Janek Wisniew...
10 miesięcy temu
Problemy zaczęły się przez surowe sankcje, jakie na kraj nałożyły Stany Zjednoczone na rozkaz Fuhrera Rzeszy Narodu Wybranego.
Janek Wisniew...
10 miesięcy temu
Okazaliśmy cierpliwość wobec wrogich ruchów Ameryki, reżimu syjonistycznego (Izrael i Ameryka – przyp. red.)
cci
10 miesięcy temu
Brawo Iran ! To Wszystko to Barbarzynska Premedytacja Rezimow Zydosko- Amerykansko -Flegmatykow Brytyjskim ! Te Hieny i Sepy uderzaja tam gdzie sa najwieksze zlorza Ropy i Gazu !!!
Zdzisław
10 miesięcy temu
Irek mnioł jednom bombkie, tera mo ich kilko to mogom grozieć, bedzie gorzyj jok wyparujom pół jewropy
R.E.M
10 miesięcy temu
Na 100% nie nas!!!!!!!!!!!!!!!!
###
10 miesięcy temu
Iran tak powiedział, czy żydzi i amerykanie powiedzieli, že Iran tak powiedział?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić