REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Marcin Borciuch28.09.18 (16:02)

Irlandia: Za wyłączenie telefonu dostaniesz w barze darmowe piwo

W Clarkes Bar w Navan w Irlandii (około 50 kilometrów na północny zachód od Dublina) postanowiono, że klienci dostaną darmowe piwo, jeśli na czas pobytu w knajpie wyłączą telefon. Ma to przywrócić dawny gwarny charakter miejsca.
kzenon / Fotolia

Daniel Clarke, właściciel pubu, ma dość wszechobecnego ignorowania społeczeństwa na rzecz patrzenia w telefon i przeglądania mediów społecznościowych. - Pracuję w tym biznesie od 30 lat i w tym czasie obserwowałem, jak telefony niszczą atmosferę. Coraz więcej klientów zamawia piwo i natychmiast otwiera strony mediów społecznościowych. Zapotrzebowanie na urządzenia jest tak duże, że trzymam za barem sześć ładowarek. Każdy pyta o hasło do WiFi. Czasami mam ochotę wyłączyć łącze i zobaczyć, co się stanie - powiedział.

Aby zwalczyć taki trend w swoim lokalu, wprowadził możliwość otrzymania darmowego piwa. Aby takie dostać, trzeba zrobić jedną prostą rzecz - wystarczy wyłączyć telefon, odłożyć go i skupić się na rozmawianiu z innymi ludźmi. - Jeszcze kilka lat temu zamawiałeś piwo i rozpoczynałeś rozmowę z innymi ludźmi w pubie. Bardzo często tak rodziły się przyjaźnie w realnym świecie, a nie tym wirtualnym. Chciałbym, żeby u mnie znów tak było - mówił właściciel.

REKLAMA

Clarke klientów nie stracił, a i atmosfera pełna życia i rozmów wróciła do jego baru. Myśli już o wprowadzeniu oferty promocyjnej na dłużej.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij