Jak często uprawiać seks? Tyle w zupełności wystarczy

51

Przeciętny poradnik dla par sugeruje, żeby seks uprawiać tak często, jak tylko się da. Jest to oczywiście przyjemne i zdrowe, ale niekoniecznie niezbędne do tego, by być szczęśliwym i spełnionym w związku. Naukowcy postanowili sprawdzić, ile seksu to nie za dużo, ale też nie za mało.

seks
seks (Shutterstock.com)

Kanadyjscy naukowcy wzięli pod lupę życie seksualne 25,510 osób w wieku 18-89 lat. Pracownicy z Uniwersytetu w Toronto Mississauga zauważyli związek między seksem a szczęściem. Jednak do pewnego momentu. Po przekroczeniu granicy jednego zbliżenia w tygodniu, częstotliwość seksu nie miała już znaczenia.

Z badań wynika, że seks raz w tygodniu wystarczy, żeby ludzie czuli się szczęśliwi. Oczywiście nikt nie zabrania im robić tego częściej, ale wtedy jest to już tylko dla zabawy, a nie szczęścia w związku.

Wydaje mi się, że pary mogą odczuwać sporą presję, kiedy słyszą, że powinni uprawiać seks tak często, jak się da. Raz w tygodniu jest bardziej realistycznym celem do osiągnięcia, a przy okazji wystarczającym do szczęścia - przyznała Amy Muise cytowana przez metro.co.uk.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić