Jak dopasować buty do stroju? 5 prostych trików

4

Ich niewłaściwy wybór zaszkodzić może samopoczuciu bądź stylizacji. Popsuje poranek lub spowoduje w głowie i mieszkaniu straszny bałagan, którego często z braku czasu nie uda ogarnąć się przed wyjściem do pracy. Przymierzanie pary po parze każdego ranka to żadna metoda! Jakie triki mogą pomoc w bezproblemowym dopasowaniu modelu butów do stroju? Sprawdź, jak robią to it-girls!

szpilki
szpilki (flickr.com, Never Edit)

Szukanie elementu wspólnego. Gdy podczas każdego wyjścia z domu największą trudność sprawia dobór obuwia do zaplanowanego stroju, najprościej jest znaleźć element wspólny - subtelne i delikatne nawiązania do koloru, wzoru, stylu czy okazji. Możemy go upatrywać w biżuterii, kolorze paznokci czy ust. Wybrany model nie powinien nawiązywać kolorem do torebki, chyba, że jest ona wzorzysta, a buty są w jednym z kolorów wzoru.

Przeciwieństwo stylu, pory roku czy w zgodzie z nimi? Każdy sezon udowadnia, że trend ten się zmienia. Latem uwielbiamy zakładać do zwiewnych i białych sukienek kozaki, botki czy kowbojki, z kolei jesienią i zimą sięgamy po wycinane buty typy outcut. Moda niejednokrotnie nie ma nic wspólnego z logiką, wręcz przeciwnie lubi działać wbrew niej!

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kolor. Słowo “pasujący” diametralnie zmieniło znaczenie i uzależnione jest od kobiecych gustów. Istnieją kolory uniwersalne, automatycznie nawiązujące do stylu i klasy, tj. czerń, szampański i granat. Wybór jednego z nich sprawia, że outfit staje się bezpiecznym i eleganckim połączeniem. Wykorzystanie pozostałej gamy barw wynika z preferencji noszącego. Przy ich doborze warto zachować znaną zasadę minimalizmu: monokolorystyczna góra pozwala na większą frywolność we wzorze oraz kolorze butów i odwrotnie.

Elegancja vs casual. Wiele zależy od rodzaju wykonywanej pracy, drogi, jaką musimy przebyć do biura czy okoliczności, w jakich dojeżdżamy. Kontekst ten powinien stać się swoistym wyznacznikiem dla obuwia, jakie danego dnia planujemy założyć. Począwszy od procesu zakupowego wszystkie te czynniki powinniśmy brać pod uwagę, decydując się na zakup. 11-centymetrowe szpilki dla regionalnego managera sklepu sieciowego, który każdego dnia przemierza dziesiątki kilometrów, mogą okazać się przyczyną gorszego samopoczucia fizycznego. Z kolei zbyt sportowe obuwie dla pracownika administracyjnego mogą znacznie pogorszyć jego opinię u współpracowników. Przed każdym wyjściem warto zajrzeć do kalendarza i sprawdzić, co zaplanowaliśmy danego dnia, jakie będą nasze obowiązki i zadania, by stosowniej wybrać model, który zdoła współgrać z wykonywaną pracą, zamiast ją utrudniać.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Prognoza pogody. Adekwatność do warunków atmosferycznych to podstawa. Pora deszczowa wymaga innego obuwia niż upał rodem z tropików. Aczkolwiek i tutaj ulega to coraz większym zatarciom. Niejednokrotnie modele, do niedawana zarezerwowane wyłącznie na jesień/zimę, przygotowywane są w wersji light bez wewnętrznego ocieplenia czy wykonywane z innego rodzaju skóry - lżejszej i oddychającej.

*Czynnik ten jednak zdecydowanie ułatwia wybór rodzaju obuwia i skraca listę dostępnych modeli. *Sprawdzenie prognozy pogody przed wyjściem powinno stać się rytuałem, takim samym jak mycie zębów z rana czy wypicie kubka kawy. Bez niej nawet nie otwieraj szafy!

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Buty mogą podkręcać stylizację bądź uspokajać ją. Cały nacisk i akcent może być położony na nich bądź genialnie komponować się z kolorem naszych paznokci czy ust. Subtelna spójność stylizacji to niejednokrotnie jej sukces. Aby ułatwić nie zawsze łatwe, codzienne zadanie, warto posłużyć się kilkoma trikami, które mogą znacząco skrócić czas wyboru butów, a tym samym pozostawić ład i porządek w garderobie z rana. Dzisiaj czas tak samo ważny jest jak strój, który staje się twoją wizytówką. Czy zatem nie warto zaoszczędzić tego pierwszego, by cieszyć się tym drugim?

Autor: Natalia Gorzołka

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić