Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Agnieszka Krasa
Agnieszka Krasa
|
aktualizacja

Jak działa Tinder?

0
Podziel się:

Czy znasz już najnowsze aplikacje randkowe takie jak Tinder? Co to jest Tinder, jak działa i jaką ma opinię – dowiedz się wszystkiego z naszego artykułu.

Im szczegółowiej wypełnisz profil na Tinderze, tym większa szansa na lepsze dopasowanie
Im szczegółowiej wypełnisz profil na Tinderze, tym większa szansa na lepsze dopasowanie (iStock.com)

Tinder – co to tak naprawdę jest?

Aplikacja randkowa Tinder powstała w 2012 roku dzięki piątce dobrych znajomych. Nazwa to synonim punktu zapalnego i zasady działania Tinderaaplikacja randkowa ma bowiem rozpalać znajomości, nawiązane online. Pierwotnie mogli z niej korzystać jedynie studenci z amerykańskich uniwersytetów, stopniowo Tinder zdobył cały świat. Także Tinder Polska jest coraz popularniejszy. Nasi rodacy, używający rodzimej wersji aplikacji randkowej, mają wciąż do wyboru jedynie możliwość zaznaczenia dwóch płci, podczas gdy zagraniczne ustawienia to znacznie więcej propozycji, uwzględniających chociażby osoby transpłciowe czy niebinarne.

Portal randkowy Tinder został stworzony z myślą o systemach operacyjnych Android oraz iOS. Tinder online to jeden z bardziej lubianych sposobów nawiązywania znajomości w sieci przez młodych ludzi. Czyżby podrywanie w realu całkowicie wymarło? Wszak aplikacje podobne do Tinder zdobywają rynek i konkurencja wzrasta. Niektórzy mają po kilka profili w aplikacjach randkowych celem nawiązywania możliwie największej liczby kontaktów z użytkownikami różnych portali. Tinder jest aplikacją stricte towarzyską, dzięki której poznamy osoby o odpowiadającej nam orientacji seksualnej, raczej w bliskiej odległości geograficznej, z którymi umówimy się na drinka za godzinę, pójdziemy na imprezę w przypadku braku +1 albo zaprosimy je do siebie nie na partyjkę szachów.

Komu przyda się Tinder? Randki online i nie tylko

Portal randkowy Tinder nie ma najlepszej opinii przez spłycanie jego roli w filmach czy serialach zza oceanu, bo to właśnie z USA pochodzi. Ale sami pracujemy na skrajne opinie o Tinderze, gdyż analiza statystyk pokazuje, że spora część użytkowników aplikacji wcale nie jest stanu wolnego. Nawet 1/3 osób, które korzystają z Tindera regularnie, pozostaje w związkach partnerskich bądź małżeńskich. Mnóstwo osób ma również dzieci, do czego się nie przyznaje online, chcąc zwiększyć swoje szanse na maksymalnie najatrakcyjniejszą jednonocną zdobycz. Z portalu korzysta nieco więcej mężczyzn niż kobiet, dodatkowo jest on najpopularniejszy wśród osób młodych, mieszkających w większych miastach. Tinder aplikacja najchętniej ściągana jest na smartfony przez ludzi nowoczesnych, lubiących wyzwania i zmiany.

Konto na Tinderze łączy się automatycznie z profilami w innych portalach społecznościowych. Jeśli więc nie chcemy, aby inni randkujący w sieci widzieli nasze zdjęcia na Instagramie czy ulubione piosenki na Spotify, trzeba koniecznie usunąć powiązanie.

Jak działa Tinder?

Mechanizm działania Tindera jest prosty – jeśli ktoś nam się spodoba, przesuwamy palcem po ekranie smartfona w prawą stronę albo klikamy ikonkę serca i liczymy na to, że druga osoba postąpi tak samo na widok naszego zdjęcia profilowego. Opis jest w tym momencie kwestią drugorzędną. Gdy wyskoczy nam dopasowanie na Tinderze, możemy porozmawiać na czacie.

Aby zacząć korzystać z Tindera, potrzebne jest konto na Facebooku (spokojnie: aktywność na Tinderze nigdzie się nie pojawi) albo numer telefonu. Tinder sam podpowiada, jakie zdjęcia są najpopularniejsze na portalu społecznościowym, można je więc zatwierdzić albo samodzielnie dodać nowe. Warto dobrze wypełnić cel założenia konta na Tinderze, oczekiwania oraz własne cechy na profilu. Podniesie to szanse na znalezienie jak najlepszych dopasowań, które często owocują trwałymi związkami, a nie tylko przelotnymi znajomościami. Po ustawieniu wszystkich filtrów wyskakują nam konkretne propozycje osób.

Użytkowanie podstawowej wersji Tindera jest całkowicie darmowe. Koszty trzeba ponieść, gdy najdzie nas ochota na włączenie opcji dodatkowych. Zaliczamy tutaj m.in. odległość, w jakiej od nas ma znajdować się potencjalny partner: bezpłatnie zobaczymy kobiety i mężczyzn do 161 km.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić