Wróć na
aktualizacja

Jak stworzyć piękną stylizację ślubną? 5 ważnych zasad

0
Podziel się

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, więc wymaga specjalnej oprawy. Aby na długo zapamiętać tak wyjątkowy dzień, trzeba zadbać nie tylko o odpowiedni wybór miejsca uroczystości zaślubin i uroczystości weselnych, dobór pięknych dekoracji, smaczne menu, kreatywne upominki oraz atrakcje dla gości, ale także o strój, który podkreśli piękno każdej Panny Młodej. Jak stworzyć idealną stylizację ślubną? Poznaj 5 ważnych zasad, które ułatwią Ci dobór sukni ślubnej oraz uzupełniających ją dodatków i akcesoriów.

bCNjJEuZ

Suknia ślubna oraz dodatki i akcesoria Panny Młodej muszą ze sobą współgrać. Powinny one tworzyć spójną i nieprzytłaczającą się całość, bo tylko wówczas ślubna stylizacja będzie zachwycała elegancją oraz podkreślała indywidualne piękno każdej Panny Młodej.

Jakimi zasadami kierować się, wybierając ślubną stylizację?

Zanim przystąpimy do wyboru sukni ślubnej oraz niezbędnych dodatków, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na indywidualne piękno, które trzeba wydobyć. Liczy się tutaj nie tylko typ urody, ale także wzrost i proporcje sylwetki, bo to od nich zależy wybór właściwego kroju i stylu sukni ślubnej. W kwestii dodatków warto kierować się zasadą umiaru, bo gwarantuje ona, że nie przesadzimy i w dniu ślubu nie będziemy przypominać nieco zbyt ozdobnie ubranej bożonarodzeniowej choinki.

bCNjJEvb

Po pierwsze: krój sukni

Wybór sukni ślubnej jest dość trudny, jednak warto podejść do niego z odrobiną dystansu. Nie da się połączyć własnych marzeń, mody lansowanej przez gwiazdy kina, muzyki oraz celebrytki i jednocześnie oczekiwań najbliższych członków rodziny. Trzeba pamiętać, że nic na siłę, bo wybór nawet pięknej sukni, która nie współgra z naszą sylwetką lub wzrostem i tak pozostanie wyborem nietrafionym. Suknia ślubna powinna ukrywać niedoskonałości sylwetki i podkreślać jej atuty oraz współgrać z typem urody przyszłej Panny młodej.

Po drugie: welon i inne ozdoby do włosów

Welon jest obowiązkowym elementem ślubnej stylizacji, choć wiele kobiet z niego rezygnuje w obawie o to, że nie będą mogły cieszyć się piękną fryzurą oraz ozdobić włosów modnymi dodatkami. Fakt, welon i nadmiar ozdób do włosów nie idą w parze, jednak nie oznacza to, że trzeba rezygnować z wyjątkowej fryzury ślubnej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat fryzur ślubnych, poszukać inspiracji niezbędnych podczas* wyboru sukni ślubnej*, a także zyskać możliwość poszerzenia swojej wiedzy na inne tematy, koniecznie kliknij tutaj: medicot i zapoznaj się ze sprawdzonymi poradami na temat przygotowań do ślubu i nie tylko.

Po trzecie: nadmiar szkodzi

Bogato zdobiona suknia ślubna, do tego kilkumetrowy welon, dużo biżuterii oraz obowiązkowo mocny makijaż i odświętnie przyozdobione paznokcie – często właśnie tak wyglądają Panny Młode, ale niestety, efekty przesadzonych stylizacji wcale nie muszą iść w parze z dobrym samopoczuciem podczas zaślubin, wesela i sesji ślubnej. Zdecydowanie lepiej jest ograniczyć dodatki na rzecz bogato zdobionej sukni lub wybrać skromną sukienkę i zaszaleć z dodatkami niż przesadzić. Umiar pozwala uniknąć wrażenia śmieszności i przytłoczenia Panny Młodej przebraniem, które nie będzie dodawało jej urody i elegancji.

Po czwarte: zgodnie z indywidualnym stylem

Każda kobieta ma swój styl, o którym czasami zapomina, wybierając ślubną stylizację. Jest to duży błąd, bo bycie sobą w tak ważnym dniu wpływa nie tylko na samopoczucie i pomaga ograniczyć stres, ale także jest sposobem na pełne cieszenie się wyjątkowością chwili. Z tego względu nie trzeba bać się wyboru sukni innej niż ta, w której chce nas widzieć rodzina; nie trzeba się też bać rezygnacji z dodatków, które uważamy za zbędne np. fantazyjnych fryzur, nadmiaru biżuterii czy makijażu, który lansują gwiazdy. Naturalne piękno jest o wiele bardziej atrakcyjne niż modne przebrania i trendy, które nie zawsze współgrają z naszą indywidualną uroda oraz stylem.

bCNjJEvh

Po piąte: wygoda

Nie można też zapominać, że ślubna stylizacja powinna zapewniać wygodę. Ciężka lub niedopasowana do noszonego rozmiaru suknia, utrudniający oddychanie gorset, zbyt wysokie szpilki, przesadnie długie paznokcie, rzęsy, które utrudniają mruganie powiekami oraz zbyt ciężka i lub rozpadająca się fryzura to nadal częste błędy, których żałują Panny Młode. Wydawać by się mogło, że to tylko drobnostki, jednak w rzeczywistości niewygoda na własnym ślubie i weselu w znacznym stopniu utrudnia cieszenie się tak ważnymi chwilami.

bCNjJEvC
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić