Aldona Brauła
|

Japonia. Mężczyzna zabił 19 niepełnosprawnych. Szokujące wyjaśnienie

133 reakcje
15
65
53
Podziel się

Mężczyzna zabił 19 osób przebywających w domu opieki dla osób niepełnosprawnych w Japonii. Kolejne 24 ofiary ranił. Nie przyznaje się do winy i twierdzi, że osoby niepełnosprawne są niepotrzebne społeczeństwu.

Japonia. Mężczyzna zabił 19 niepełnosprawnych. Szokujące wyjaśnienie
(East News, AFP/EAST NEWS)

Satoshi Uematsu, to były pracownik zakładu Tsukui Lily Garden w Sagamihara, w południowo-zachodniej części Tokio. Nie zaprzeczył przed sądem przeprowadzeniu ataku w 2016 r., ale dodał, że nie czuje się winny, ponieważ osoby niepełnosprawne są, jego zdaniem, niepotrzebne.

Satoshi włamał się do ośrodka opieki we wczesnych godzinach porannych 26 lipca 2016 r. Dźgnął śmiertelnie 10 kobiet i 9 mężczyzn w wieku od 19 do 70 lat. Kolejne 24 osoby poważnie poranił. Następnie pojechał na najbliższy komisariat i opowiedział, co zrobił. Policja znalazła w samochodzie zakrwawioną torbę zawierającą noże i inne ostre narzędzia.

Tuż po aresztowaniu mężczyzna powiedział, że byłoby lepiej dla społeczeństwa, gdyby osoby niepełnosprawne "zniknęły". Nie wyraził skruchy i nie ma wyrzutów sumienia. Wielokrotnie powtarzał, że osoby upośledzone umysłowo "nie mają serca" i dokonał tego czynu, żeby oczyścić społeczeństwo.

Zobacz także: Przebadali mózg zbrodniarza, by szukać przyczyny straszliwych czynów. Wyniki zaskakują

Prawnicy mordercy utrzymują, że w trakcie ataku był niepoczytalny i nie działał z pełną świadomością. Na ewentualne złagodzenie wyroku może także mieć wpływ fakt, że Uematsu był przymusowo hospitalizowany w 2016 roku. Umieszczono go w zakładzie psychiatrycznym po tym, jak napisał list do władz państwowych, w którym zażądał eutanazji na niepełnosprawnych.

Pierwsza rozprawa musiała zostać przerwana. Oskarżony włożył sobie coś do ust, po czym zaczął się dziwnie zachowywać i szamotać. Został wyprowadzony z sali, aby mógł się uspokoić. Prawdopodobnie była to tylko prowokacja oskarżonego.

Atak w zakładzie opieki do zeszłego roku był największym masowym zabójstwem w Japonii po 1945 roku. W wyniku podpalenia studia anime w Kioto w lipcu 2019 r. zginęło 36 osób.

Uematsu grozi kara śmierci. Jest obarczony sześcioma zarzutami, w tym o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Wyrok w tej sprawie spodziewany jest 16 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

53
15
65
KOMENTARZE
(53)
pełnosprawny
2 miesiące temu
był niepoczytalny czyli też jakby niepełnosprawny.Jednym słowem śmierć.
Justi
2 miesiące temu
Kara smierci
słowianka
2 miesiące temu
To typowe dla tej kultury. Człowiek musi być przydatny dla społeczeństwa i pracować. Osoba zbyt stara i niepełnosprawna jest tylko obciążeniem. Dlatego do usuwania promieniotwórczych zanieczyszczeń w Fukushimie zgłosili się emeryci. Taka mentalność.
Takie życie
2 miesiące temu
Zrobił to wbrew prawu , Co innego gdyby zgodnie z prawem ,to co innego . Na przykład podnieść ceny leków biednym ,czy inne należności ,by na leki nie starczyło .Ale to jest zabijanie pośrednie ,a tam było bezpośrednie -choć efekt (wynik) ten sam
Big
2 miesiące temu
Najpierw należy go zrobić niepełnosprawnym a dalej wg.jego ideologii!
Najnowsze komentarze (53)
Drewko
miesiąc temu
https://en.wikipedia.org/wiki/Sagamihara_stabbings > 26 july 2016 Przepraszam ale ten news jest kuźwa sprzed prawie czterech lat. Naprawdę nie macie o czym pisać tylko o już historycznych, dawno rozwiązanych sytuacjach? Co następne - news o ukrzyżowaniu Jezusa?
lutek
miesiąc temu
jakieś pozytywy dzisiejszego dnia? czy na tym portalu są jakieś artykuły które nie mówią o psycholach?
hej,,,,
miesiąc temu
idąc jego tokiem myslenia to sam też powinien umrzeć bo nie wykazuje normalnego rozumu i nie powinno być tu ,że sąd na leczenie skieruje bo chory psychicznie --taki sie nigdy nie wyleczy ! jak wyjdzie to bedzie zabijał , ale mózg należy przebadac i poszukać co u niego nie tak a też geny też badać --może innych tak chorych bedzie można wyleczyc zanim coś strasznego zrobią !
Marian
miesiąc temu
D Bóg tak chciał
Yale
miesiąc temu
Japonia.Cywilizowane państwo.Szanowane.A ma kare śmierci oraz zdelegalizowany islam.Czyli można?Tylko trzeba chcieć.
Gosc
miesiąc temu
No I teraz zostanie uznany za niepoczytalnego, to znaczy wyladuje w domu opieki w kafanie, role się odwrocily Uwazam że inny niepoczytalny powinien mu zrobić kuku ostrym narzedziem, jeśli uposledzony umyslowo zrobi krzywde innemu uposledzonemu uniknie Kary bo jest niepoczytalny. Zawile ale logiczne
Mmm
miesiąc temu
Był prtegowanym pisu on zabijał PiS skazuje na wegetacje
Edmund
miesiąc temu
Wczoraj nazarlem się czosnku i opedzlowalem dwa winka teraz siedze na toalecie i stawiam kloca smrod niemozliwy.licze moi drodzy na odrobine wspolczucia
Guzik
miesiąc temu
Sam może być niepełnosprawny i co wtedy powie ?
Kla
miesiąc temu
Dokonując tej zbrodni sam wykazał się niepełnosprawnością, więc wg jego ideologii nie powinien istnieć. Ciekawe co zrobi cywilizowany sąd.
Okbkigui
miesiąc temu
był największym masowym zabójstwem w Japonii po 1945 roku...a jakie było masowe zabójstwo przed 1945? szukam notatek i nie znajduję nic ..hmmm
monkey99
miesiąc temu
Według niego, niepełnosprawni nie są przydatni społeczeństwu, i może ma trochę racji, bo są obciążeniem, ale on sam jest wręcz szkodliwy dla społeczeństwa i dlatego powinien być natychmiast z niego fizycznie wyeliminowany. Od zwierząt nas odróżnia, że potrafimy opiekować się tymi którzy od urodzenia wymagają naszej opieki, jeżeli z tego zrezygnujemy to możemy od razu wrócić na drzewa.
Afera ?
miesiąc temu
Polscy lekarze wymordowali tysiace pacjentow zastrzykami pawulonu - piecset zlotych prowizji z zakladu pogrzebowego za trupa - i nikt nie robl z tego afery !
bidak
miesiąc temu
do wora i wór do morza, Japonia ma blisko rów mariański tam powinni takich składować
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić