aktualizacja 

Jedzenie dwóch śniadań to dobry pomysł – popierają go naukowcy

11

Takie informacje mogą poprawić humor z samego rana. Naukowcy twierdzą, że spożycie pierwszego i drugiego śniadania, jest zdrowsze dla naszego organizmu, niż pominięcie tego posiłku w ogóle.

Jedzenie dwóch śniadań to dobry pomysł – popierają go naukowcy
(Pixabay.com)

*Badania opublikowano w czasopiśmie medycznym "Pediatric Obesity". *Naukowcy z Yale i Uniwersytetu Connecticut, analizowali zmianę wagi 600 uczniów od klasy V, aż do ukończenia VII - czytamy w metro.co.uk

*Uczeni notowali ilość zjadanych pokarmów. *Zapisywali, które dzieci nie jadły śniadań, które jadły jedno – w domu lub w szkole i te, które delektowały się tym posiłkiem w dwóch miejscach.

*Wyniki okazały się zaskakujące. *Waga uczniów, którzy jedli dwa posiłki, nie różniła się od wagi pozostałych dzieci. Natomiast osoby, które rezygnowały z porannego pożywienia były otyłe, albo walczyły z nadwagą.

*Naukowcy nie sprawdzali dlaczego tak się dzieje, ale mają swoje przypuszczenia. *Pominiecie pierwszego posiłku, który powinniśmy spożyć najpóźniej do dwóch godzin po obudzeniu – może powodować nadmierne jedzenie w ciągu dnia. Poza tym, kiedy zjemy poranny posiłek, organizm nie gromadzi kalorii tylko przekształca je w energię.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić