Tomasz Wiślicki| 

Jeśli spać, to tylko nago. Tak będziesz płodny

16

Według specjalistów, spanie w piżamie czy bieliźnie, zmniejsza szanse na ojcostwo. Zbyt duże ciepło w okolicy jąder może wpłynąć na gorszą produkcję spermy, a także jej jakość.

Jeśli spać, to tylko nago. Tak będziesz płodny
(Shutterstock.com, Nicolesa)

*Temperatura ciała ludzkiego ciała podwyższa się podczas snu. *Dodatkowa warstwa ubioru nie tylko więc sprawia, że leżenie w łóżku jest mniej wygodne, ale także utrudnia organizmowi wybranie odpowiedniego momentu do zaśnięcia.

Dolne rejony ciała muszą mieć odpowiednią temperaturę, aby produkcja nasienia była optymalna. Spanie w bieliźnie sprzyja także rozwijaniu się większej ilości bakterii, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo, że mogą się pojawić podrażnienia lub otarcia skóry - wylicza zalety spania nago dr Brian Steixner z Instytutu Zdrowego Mężczyzny w New Jersey w wywiadzie dla "The Sun".

Spanie nago ma także inne korzyści, nie tylko dla mężczyzn. Wiadomo, że pomaga w walce z bezsennością i zapobiega budzeniu się w środku nocy, pomaga spalać kalorie, zapobiega infekcjom, a w przypadku spania z partnerem, z powodu dotykania się ciałami, w mózgu wytwarza się oksytocyna, zwana także "hormonem miłości".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić