o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Karolina Korwin Piotrowska: #ListaKlientów

67
Podziel się

Siedem lat. Tyle odsiedzi w więzieniu muzyk Dariusz K., były mąż pewnej znanej piosenkarki za śmiertelne potrącenie na pasach kobiety i jazdę pod wpływem narkotyków. Kilka dni temu wpadł znany celebrytom i ludziom ze świecznika diler narkotyków. Hashtag #listaklientów pojawił się na TT i zrobi tam karierę. Polowanie czas zacząć….

Karolina Korwin Piotrowska: #ListaKlientów
(Policja/Newspix)
bDAPpRLp

W ciągu tygodnia mam kilkanaście telefonów z mediów na temat tego, co sądzę o tym, że wpadł diler narkotyków i czy wiem, jakie są nazwiska na jego liście klientów, bo wiadomo, że księgowość swego biznesu prowadził wzorowo. Policja podobno zachwycona, mają nazwiska, numery telefonów, zapisy konwersacji w sms, wiedzą dokładnie, kto i ile wydał oraz na co. Marzenia się spełniają, po wieloletnim śledztwie, zbieraniu tropów jest ów wymarzony właśnie sukces. Lato i jesień w mediach będą na pewno pod znakiem kolejnych nazwisk, które będą zamieszane w tę sprawę. Sezon ogórkowy przysypany koksem, tego jeszcze nie było… Ile karier upadnie? Załamie się? Kto będzie się tłumaczył? Nikogo to teraz nie obchodzi. Na razie.

Narkotyków nie biorę, zbyt wiele widziałam i wiem, jakie spustoszenie wywołują. Znam zbyt wiele karier, które załamały się i nigdy nie rozbłysły tak, jak na to zasługiwały, bo ktoś przegrał w walce z demonami zaklętymi w biały proszek. Nie lubię, kiedy ktoś marnuje talent, nie rozwija się, a tylko wiecznie leczy kolejny „katar”, ma „hydraulika w domu” albo jest nieustannie niezdrowo podniecony opowiadaniem kolejnych wersji swej bajkowej kariery… Jednak wiem też, jaka często ogromna presja towarzyszy zawodom artystycznym, jaki to stres i nieustanne spełnianie coraz bardziej wywindowanych i absurdalnych wymagań. Czasem narkotyk, który da więcej siły, energii, da fantazję czy po prostu drugi oddech, jest jedynym ratunkiem. Każdy ma rachunki do płacenia, celebryci też i niektórzy dlatego potrzebują kolejnego „kopa”. Póki jednak, jak Dariusz K., nie zabili nikogo, jadąc samochodem pod wpływem, nie widzę szczególnego powodu, by zaglądać im do kieszeni i rozpoczynać nagonkę, szczególnie, kiedy - jak teraz - nie ma żadnych dowodów, potwierdzonych nazwisk, jedynie są spekulacje rodem z mediów społecznościowych.

bDAPpRLr

Niejaki Cezary P., diler narkotyków o wyglądzie typowego, świetnie zarabiającego korposzczura, jeżdżący dobrym samochodem, miły i usłużny, wpada w centrum miasta, dziwnym trafem na kilka dni przed ogłoszeniem wyroku na Dariusza K. Przypadek? Nie wiem, nie mi oceniać. Dariusz K. zrobił źle, pójdzie siedzieć, można współczuć jego dzieciom, które tatę będą odwiedzać w więzieniu. Na pewno narkotyki to część szołbiznesu, nie tylko do oglądania w serialu pt. „Vinyl”, ale i na polskich salonach, często zbyt „zakatarzonych”, niezdrowo podnieconych, wychudłych i bladych.

Internet huczy od plotek. Lista nazwisk celebrytów, jaka pojawia się w kontekście sprawy Cezarego P., robi spore wrażenie. Tak, znani i lubiani, choć może nie ci, którzy od razu przychodzą na myśl. Są medialni ojcowie rodzin, osoby naprawdę szanowane, bardziej z kręgów familijnych niż rockendrolowych, ale póki co, żadna z tych osób nikogo nie zabiła. Najwyżej skatowała kogoś koszmarnym graniem albo równie koszmarnym utworem puszczanym w radiu. My, Polacy jednak kochamy polowania, szczególnie na tych lepszych, bogatszych i szczęśliwszych od nas i zaczynamy w mediach, na razie w społecznościówkach, licytację. Kto tam jest, a kogo nie ma, a kto być powinien.

A ja mam inny problem. Na liście Cezarego P., o czym media informowały, jest wiele nazwisk lekarzy i prawników. Czyli ludzi wykonujących zawody zaufania publicznego. I to jest coś, co mnie wkurza i myślę, że powinno wkurzyć każdego. Bowiem okazuje się, że wielu lekarzy mogło iść na salę operacyjną, będąc pod wpływem narkotyków. Że leczyli ludzi, wystawiali recepty, stawiali diagnozy. Że jacyś prawnicy, kompletnie nastukani koksem, szli na salę sądową, bronili albo oskarżali. Nasze życie, zdrowie, nasz los, mogło być w rękach kompletnie nieodpowiedzialnych i naćpanych osób. Macie pojęcie? To jest problem, o tym trzeba mówić, a nie o tym, czy jakiś celeb wydał równowartość domu z basenem na koks, trawkę czy inne specyfiki. Własne wydał pieniądze, nie kradzione, jego sprawa…Najwyżej po wciągnięciu dawki narkotyku zagrał beznadziejnie w kolejnym koszmarnym serialu albo zaśpiewał jakiś przebój do grania w kiblu albo w windzie, to jednak naprawdę jest mniejsza szkodliwość społeczna niż nieudana operacja, przegrana sprawa w sądzie, czyjeś bezpowrotnie zniszczone zdrowie…

bDAPpRLx

Rozumiem, że medialnie będzie atrakcyjniej artykulik o liście klientów pewnego narkotykowego dilera ubarwić zdjęciem „znanego i lubianego” (podobno w niektórych gazetach już zbierają zdjęcia konkretnych osób, by być przygotowanym) ale nie to jest istotą tej sprawy. Obawiam się jednak, że w czasach, kiedy nawet kto, co wciąga i za ile, jest nacechowane politycznie, nie unikniemy polowania. Nagonka medialna na celebrytów ruszyła, niektórzy już zacierają ręce, a kolejny nakoksowany lekarz może teraz bezkarnie staje przy operacyjnym stole. Jest na to zgoda?

Karolina Korwin Piotrowska specjalnie dla o2.pl

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

bDAPpRLy
bDAPpRLS
KOMENTARZE
(67)
and
5 lata temu
" Dariusz K. zrobił źle, pójdzie siedzieć, można współczuć jego dzieciom, które tatę będą odwiedzać w więzieniu" - Chyba cię kobieto poj...ło. Współczuć to trzeba rodzinie kobiety którą ZABIŁ ten ćpun.
Gość
5 lata temu
Kobieta przechodziła na pasach. Zabił ją jakiś znany narkoman. Dostał tylko 7 lat. A Jej mąż,dzieci, wnuki, rodzina nigdy Jej już nie zobaczą, nie porozmawiają z Nią, nie przytulą. Sprawca wypadku wyjdzie po kilku latach i będzie sobie dalej wygodnie żył.
XXX
5 lata temu
Kobieto przeczytaj jeszcze raz co napisałaś, weź głęboki oddech i wycofaj to bo większych bredni nie czytałem. Po 1. "My, Polacy jednak kochamy polowania, szczególnie na tych lepszych," NA KOGO???? NA TYCH LEPSZYCH???? Jakiś celebryta wciągający koks ma być "lepszy" od przeciętnego Polaka?!?!?! Po 2. "można współczuć jego dzieciom, które tatę będą odwiedzać w więzieniu." Współczuć to trzeba rodzinie zabitej przez tego ćpuna! Po 3. "Każdy ma rachunki do płacenia, celebryci też i niektórzy dlatego potrzebują kolejnego „kopa”." Zarabiający miliony celebryta-ćpun ma prawo brać prochy bo ma do zapłacenia rachunki?!?!?! TO co ma zrobić samotna matka piątki dzieci?!?! Chyba zaćpać się na śmierć, bo inaczej rachunków nie zapłaci. Naprawdę powinni przestać publikować teksty tej kobiety bo niedobrze się robi czytając te brednie.
bDAPpRLT
PP
5 lata temu
Lepszych, bogatszych, szczęśliwszych .... Zgodzę się na bogatszych, ale dlaczego lepszych? W czym lepszych? Żenada pani Piotrowska ....
gość
5 lata temu
A skąd Pani wie, że ten diler wygląda jak świetnie zarabiający korposzczur, jeździ dobrym samochodem i jest miły i usłużny ? Czyżby karta stałego klienta ? :)
Najnowsze komentarze (67)
123
3 lata temu
"Póki jednak, jak Dariusz K., nie zabili nikogo, jadąc samochodem pod wpływem, nie widzę szczególnego powodu, by zaglądać im do kieszeni i rozpoczynać nagonkę,..." - czyli poczekamy jak zabiją???
ada
5 lata temu
Dla nas zwykłych zjadaczy chleba,to ,że warszawka jest naćpana,nie jest nowością i zaskoczeniem.Nie można być tak nienormalnym ,będąc nienaćpanym.ćpajcie się w swoim sosie.Dla nas nie znaczy to nic.
Ciekawa
5 lata temu
Krupa Strasznie mało dostał, jak za taki "wyczyn". Czyżby w nagrodę ze sypnął dilera? Bo jakoś dziwne ze dupnęli go na kilka dni przed zapadnięciem wyroku tego ćpuna zabójcy.
lepton
5 lata temu
Dlaczego ta Pani zakłada, że lekarz czy prawnik będzie brał akurat w godzinach pracy? Kokaina działa stosunkowo bardzo krótko a niech sobie wciągają, nie robią się z tego względu potencjalnie grozniejsi niżby się napili akkoholu, który zresztą działa dłużej niż kokaina. Wszystko w porządku dopóki robią to w godzinach wolnych od pracy a w pracy pojawiają się w pełnej dyspozycji a nie na kacu po alkoholu czy też wyczerpanych po narkotykach!
Ania
5 lata temu
ani nakoksowany lekarz ani celebryta nie powinni być Jak pokazalo życie celebryta jak i lekarz może zabić i wszystko w tym temacie. Nie wiem dlaczego Korwin- Piotrowska chce umnieszyć znaczenie brania narkotyków przez celebrytów. Pewnie nie chce im podpaść
as
5 lata temu
zobaczymy ilu twoich kolesi z tv bedzie na liscie
żenua
5 lata temu
Hashtag #listaklientów? Pani sobie żartuje? Przecież na razie tylko Pani go użyła, "pojawił się na twitterze..." i z tego co widać na razie Pani jest najciekawsza kto kupował. Ale żenada.
U2
5 lata temu
Bogatsza i "lepsza" warszafka oraz reszta zawistnego( w domyśle ciemnego ) narodu .Oj pani Karolino ,pokrętne usprawiedliwianie patologii .A czym to poruszaja sie po narkotykach ci pokrzywdzeni według Pani , zwasze autobusami i tramwajem ?
bDAPpRLL
gość
5 lata temu
A skąd Pani wie, że ten diler wygląda jak świetnie zarabiający korposzczur, jeździ dobrym samochodem i jest miły i usłużny ? Czyżby karta stałego klienta ? :)
michu
5 lata temu
hahahaah .tylko..... allebranie.pl
Realista
5 lata temu
Los ćpających celebrytów zależy teraz od ich stosunku do PiS-u.
JOMO
5 lata temu
A jakie odszkodowanie? Za pomówienie rzakoski dostanie od Frondy 50tys baksuf!
maro
5 lata temu
To celebryta może wciągać a lekarz już nie?Bez sensu. Dziennikarze i inne gwiazdy potrafią psuć życie jeszcze gorzej niż lekarz po koksie.
a
5 lata temu
Pani pewnie by chciała zalegalizować narkotyki dla zestresowanych celebrytów?Może niech jadą do Tajlandii albo Arabii Saudyjskiej.Tam za narkotyki ucinają głowę,albo jak w Chinach strzelają.I nikt nad nimi nie płacze.Jeszcze parę organów do przeszczepu odzyskają i uratują kilku chorych.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić