Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Kaszpirowski powrócił. Na YouTube "chroni" przed koronawirusem

71
Podziel się:

Anatolij Kaszpirowski, który w latach 90. wsławił się w Polsce telewizyjnymi, ozdrowieńczymi seansami hipnotycznymi. powrócił. Tym razem jako youtuber, który leczy widzów z różnych przypadłości. W tym - z koronawirusa.

Kaszpirowski powrócił. Na YouTube "chroni" przed koronawirusem
(YouTube)

Anatolij Michajłowicz Kaszpirowski pod koniec lat 80. stał się gwiazdą radzieckiej telewizji. Na antenie przeprowadzał seanse medycyny niekonwencjonalnej, głównie hipnotyczne, które miały pomagać widzom leczyć się z różnych chorób - od raka przez wypadania włosów po alkoholizm.

W oparciu o własne teorie związane z "matrycami pamięci" wprowadzał on widzów w trans, który miał wyzwalać u nich ozdrowieńczą energię. Jednak już po szóstym odcinku Kaszpirowski został zdjęty z wizji. Radzieckie ministerstwo zdrowia twierdziło, że jego programy wywołują "zbiorową psychozę". Odnotowano przypadki "uzdrowionych", którzy trafiali do szpitali z objawami chorób psychicznych. Parapsychologa uznano za niebezpiecznego również dla tego, że zniechęcał np. do brania leków.

Jednak jego kariera sięgnęła poza granice ZSRR - w Polsce, na Węgrzech a nawet w Izraelu jego seanse ozdrowieńcze cieszyły się wielką popularnością. Do tego stopnia, że nad Wisłą został w 1990 roku uhonorowany statuetką "Wiktora", jako osobowość telewizyjna roku.

"Terapie" Kaszpirowskiego można zobaczyć tutaj.

Kaszpirowski dzisiaj

Teraz Kaszpirowski postanowił wrócić do zdalnych seansów hipnotycznych. Pomaga mu w tym YouTube. Prowadząc transmisje na żywo, rosyjski hipnotyzer deklaruje, że jest w stanie wyleczyć widzów z wielu chorób.

Wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa zaczął deklarować, że potrafi uchronić widzów przed zakażeniem. Jego zdaniem odpowiednie gesty i postawa psychiczna chronią przez infekcją dużo lepiej niż zalecane przez lekarzy środki zapobiegawcze.

Jego transmisje bardzo przypominają te sprzed 30 lat. Rosjanin każe swoim widzom wykonywać określone ruchy i kierować myśli w wyznaczonych kierunkach. 81-letni już Kaszpirowski wykorzystuje jednak możliwości nowej technologii - np. deklarując, że jego seanse najlepiej służą osobom, które zostawią komentarz i wpiszą tam nazwę swojego miasta.

Czy z powodu lęków związanych z pandemią jego popularność wróci do poziomu z lat 90.? Na to się nie zapowiada, jednak niektóre transmisje gromadzą ponad kilkaset tysięcy widzów.

Zobacz także: Popularni znachorzy. O tych uzdrowicielach było głośno

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(71)
loco
10 miesięcy temu
Przede wszystkim Kaszpirowski nie był parapsychologiem lecz dyplomowanym lekarzem psychiatrą i lekarzem psychoterapeutą. Poza tym "dlatego" pisze się razem.
BAHIA
2 lata temu
... a czy chroni kiedy sam zdechnie na K-wirusa ?
KALIMERA SAS
2 lata temu
NAJSZYPCIEJ POMAGALA TERAPIA PO PRZYLOZENIU TYLKA DO EKRANU TV
Edek
2 lata temu
Adin dwa tri Kaczynski do obory
now
2 lata temu
a kto ci każe oglądac wiadomości , jak otworzą granice to wyjedz i przestań pluć bo to nie jest wcale śmieszne . im tylko nie wracaj.
Adrian
2 lata temu
Na pewno mniej zaszkodzi niż Szumowski.
Maks
2 lata temu
Adin,dwa tri frajerem jesteś ty!
JAR
2 lata temu
ADIN DWA TRI CZETYRI PIAĆ PASZOŁ ZAJEC PAGULAĆ
Kazik
2 lata temu
ALE JAJA panie SLAWINSKI te artykuly sa denne za co Ci placa postaraj sie
zibi
2 lata temu
NIE ZNAJU KUDA ON PASZOŁ.....MOŻET W AMIERKU A MOŻET W KITAJ....
xxx
2 lata temu
w toruniu mamy swojego szamana co na odległość leczy,głównie z wirusa gotówki
fuj
2 lata temu
LECZĘ Z KAŻDEJ UROJONEJ CHOROBY!
polka
2 lata temu
Mój sąsiad Ukrainiec wypisz wymaluj Kaszpirowski.
Jacek
2 lata temu
To co on robi, to si€ nazywa okultyzm, w nieco odmiennej formie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić