Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Katastrofa kolejowa w Belgii. Zderzyły się dwa pociągi, są ofiary

4
Podziel się

Co najmniej trzy osoby nie żyją, a kilkanaście zostało rannych w katastrofie kolejowej w Belgii w miejscowości Hermalle-sous-Huy niedaleko Liege.

Katastrofa kolejowa w Belgii. Zderzyły się dwa pociągi, są ofiary
(PAP, EPA/OLIVIER HOSLET)
bETFEyOd

*Pociąg pasażerski z dużą prędkością najechał na tył składu towarowego. *Nie wiadomo, dlaczego maszyny były na tym samym torze i z jakiego powodu ta jadąca z tyłu nie zdążyła wyhamować na czas. Jeden ze świadków zdarzenia powiedział francuskiej gazecie "L'Avenir", że wagon pociągu towarowego został doszczętnie zniszczony. Françis Dejon, burmistrz Saint-Georges-Sur-Meuse (dzielnicy Liege), powiedział jednej z belgijskich agencji prasowych, że według wstępnych ustaleń rannych mogło zostać nawet 40 osób. To prawie wszyscy pasażerowie pociągu. Dejon okreslił, że katastrofa była "naprawdę brutalna".

Skład kursujący między Liege i Namur rozpędza się do 90 km/h. Przy takiej właśnie prędkości miało dojść do zdarzenia. Dwa z sześciu wagonów wykoleiły się i leżą na torach - czytamy w oświadczeniu Infrabel, krajowego operatora kolejowego.

Na miejscu wciąż pracują służby ratunkowe. Ratownicy wydostali już wszystkie osoby uwięzione we wraku wagonu. Poszkodowani trafili do szpitala. Według relacji niektórych świadków na miejscu panuje chaos.

bETFEyOf

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bETFEyOG
KOMENTARZE
(4)
Inasprito
5 lata temu
Czytam gdzieś tu na 02,że Bruksela wystawiła Polsce negatywną ocenę ... Może któryś kompetentny dziennikarz lub polityki powie nam ,na mocy jakiego zobowiązania międzynarodowego możliwe są takie oceny? Nazwa dokumentu i nr przepisu -poproszę!
arosław
5 lata temu
wiadomo muzułmanie
EDEK
5 lata temu
" Pociąg pasażerski z dużą prędkością najechał na tył składu towarowego. Nie wiadomo, dlaczego maszyny były na tym samym torze i czemu jadąca z tyłu nie zdążyła wyhamować na czas ". TO CHYBA OCZYWISTE !,,,,, :-P
bETFEyOH
a
5 lata temu
Nasza katastrofa kolejowa była 10000 razy tragiczniejsza... :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić