aktualizacja 

Katastrofa kolejowa w Belgii. Zderzyły się dwa pociągi, są ofiary

10
Podziel się:

Co najmniej trzy osoby nie żyją, a kilkanaście zostało rannych w katastrofie kolejowej w Belgii w miejscowości Hermalle-sous-Huy niedaleko Liege.

Katastrofa kolejowa w Belgii. Zderzyły się dwa pociągi, są ofiary
(PAP, EPA/OLIVIER HOSLET)

*Pociąg pasażerski z dużą prędkością najechał na tył składu towarowego. *Nie wiadomo, dlaczego maszyny były na tym samym torze i z jakiego powodu ta jadąca z tyłu nie zdążyła wyhamować na czas. Jeden ze świadków zdarzenia powiedział francuskiej gazecie "L'Avenir", że wagon pociągu towarowego został doszczętnie zniszczony. Françis Dejon, burmistrz Saint-Georges-Sur-Meuse (dzielnicy Liege), powiedział jednej z belgijskich agencji prasowych, że według wstępnych ustaleń rannych mogło zostać nawet 40 osób. To prawie wszyscy pasażerowie pociągu. Dejon okreslił, że katastrofa była "naprawdę brutalna".

Skład kursujący między Liege i Namur rozpędza się do 90 km/h. Przy takiej właśnie prędkości miało dojść do zdarzenia. Dwa z sześciu wagonów wykoleiły się i leżą na torach - czytamy w oświadczeniu Infrabel, krajowego operatora kolejowego.

Na miejscu wciąż pracują służby ratunkowe. Ratownicy wydostali już wszystkie osoby uwięzione we wraku wagonu. Poszkodowani trafili do szpitala. Według relacji niektórych świadków na miejscu panuje chaos.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić